03-04 Kasım 2018 Tarihinde İstanbul’da Düzenlenecek Olan “Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavı (Teorik Ve Pratik)”na Girmeye Hak Kazanan Adayların Dikkatine

• Adayların 03 Kasım 2018 tarihinde saat 09:00’da,Türk Balıkadamlar Spor Kulübü – Funda Sok. No:8 Caddebostan, Kadıköy / İstanbul’da hazır bulunmaları gerekmektedir.
• Eğitmen adaylarına tüp ve ağırlık desteği verilecektir. Bunun dışındaki tüm dalış malzemeleri ve gerekli donanım (özellikle pusula, hesap makinesi ve şamandıra) adaylar tarafından temin edilerek sınav sırasında yanlarında bulundurulacaktır.
• Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavına katılacak adaylar TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 12’de belirtilen sınav kapsamında, Güncel TSSF/CMAS Bir, İki ve Üç Yıldız Dalıcı Kitapları, Pratik Eğitim Eğitmen El Kitabı ve CD si, zorunlu oldukları uzmanlıkların teorik ve pratik becerileri ile mevcut Yönetmelik ve Talimatlardan sorumlu olacaklardır.
• Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavına katılacak tüm adayların mevcut TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 6’da belirtilen katılım koşullarına uygunlukları denetlenecektir.
• Sınav günü tüm adayların T.C. sınırları içerisinde geçerli ve resimli kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik gösteremeyen adaylar sınava alınamayacaklardır.
• Kesin liste ilan edildikten sonra, sınava katılmayanlara gerekçesine bakılmaksızın başvuru bedelinin yarısı iade edilir.
• Sınavın ilk aşamasında adayların yüzme becerileri denetlenecektir. Herhangi bir ekipman kullanmaksızın serbest olarak erkeklerin 60 saniyede; kadınların 70 saniyede 50 metreyi yüzmeleri gerekmektedir.
• Uygulama sınavına, sonuçlarının internet sitesinde ilanından sonra 2 gün içinde itiraz edilebilir. İtiraz bedeli 350 TL’dir ve bu bedel ödendikten sonra itiraz yazılı olarak sınav kuruluna iletilir. Adayın itirazı haklı bulunursa ödediği bedel iade edilir.
• BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, Üç yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olduklarını gösterir DALIŞ KAYIT DEFTERLERİNİN ASILLARINI ve ÜÇ YILDIZ DALICI BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
• BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, üç yıldız dalıcının sahip olma mecburiyetinde olduğu uzmanlıklara (ilkyardım, yön bulma ve derin dalış) ek olarak OKSİJEN KULLANIMI ve GECE DALIŞI uzmanlıkları ve ayrıca seçeceği diğer 5 adet uzmanlığa ait uzman dalıcı belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
• İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, TSSF/CMAS bir yıldız dalış eğitmeni olduklarına dair BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.

*Listeler başvuru sırasına göre oluşturulmuş, alfabetik olarak sıralanmıştır.
BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI
Ahmet GÜL
Alparslan Bayram YILDIZHAN
Aras KONKUŞ
Aytek DEMİRCİ
Begüm SÜYÖK
Ekrem KARA
Emirhan AKTAŞ
Ercan KARAÇAL
Erol iNCE
Esen ÇEVİK
Faruk ERDAL
Fatih Kürşat ÇOŞKUN
Ferhat KÖMÜRCÜOĞLU
Hülya Sinem YILMAZ
Hüseyin Can BALTA
Mehmet Ali UÇAR
Mehmet Emin KURTAR
Mehmet KOÇAK
Murat CANTAŞ
Murat ÖZTÜRK
Mustafa BÜLBÜL
Nazlı Deniz BULUTLAR
Onur CENGİZ
Onur ÇELİK
Özgür ALTINIŞIK
Savaş TOYATA
Seçkin ÇOPUR
Serdar IŞIK
Teymen TÖKER
Tümer ŞENEL
Uğur ÇELİK
Yılmaz GÜLER
Yusuf Deniz ACARLAR

İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI
Bekir YÜCEL
Hakan LEVENT
Murat HASIRCI
Orçun Ahmet ERKOÇ
Osman Celal BAY
Ozan ANTAY
Sunay YILDIZ

Hakkında TSSF ADMIN