04 Mart 2018 Tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de Düzenlenecek Olan Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavı’na Girmeye Hak Kazanan Adayların Dikkatine

04 Mart 2018 Tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de Düzenlenecek Olan Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavı’na Girmeye Hak Kazanan Adayların Dikkatine

 • Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavına katılacak adaylar TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 12’de belirtilen sınav kapsamında, Güncel TSSF/CMAS Bir, İki ve Üç Yıldız Dalıcı Kitapları, Pratik Eğitim Eğitmen El Kitabı ve CD si, zorunlu oldukları uzmanlıkların teorik ve pratik becerileri ile mevcut Yönetmelik ve Talimatlardan sorumlu olacaklardır.
 • Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavına katılacak tüm adayların mevcut TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 6’da belirtilen katılım koşullarına uygunlukları denetlenecektir.
 • Eksik evrak ile başvuru yapan ve koşulları yerine getirmediği görülen adaylar sınava alınmayacaktır.
 • Sınav günü tüm adayların T.C. sınırları içerisinde geçerli ve resimli kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik gösteremeyen adaylar sınava alınamayacaklardır.
 • Kesin liste ilan edildikten sonra, sınava katılmayanlara gerekçesine bakılmaksızın başvuru bedelinin yarısı iade edilir.
 • Teorik sınavlara sonuçların internet sitesinde ilanından sonra 2 gün içinde itiraz edilebilir. İtiraz bedeli 350 TL’dir ve bu bedel ödendikten sonra itiraz yazılı olarak sınav kuruluna iletilir. Adayın itirazı haklı bulunursa ödediği bedel iade edilir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar en az ilköğretim ya da ortaokulu bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, Üç yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olduklarını gösterir DALIŞ KAYIT DEFTERLERİNİN ASILLARINI ve ÜÇ YILDIZ DALICI BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, üç yıldız dalıcının sahip olma mecburiyetinde olduğu uzmanlıklara (ilkyardım, yön bulma ve derin dalış) ek olarak OKSİJEN KULLANIMI ve GECE DALIŞI uzmanlıkları ve ayrıca seçeceği diğer 5 adet uzmanlığa ait uzman dalıcı belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
 • İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, en az lise bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, TSSF/CMAS bir yıldız dalış eğitmeni olduklarına dair BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.

İstanbul, İzmir ve Ankara’da, 11.00 – 13.00 saatleri arasında düzenlenecek olan Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavı adres bilgileri aşağıdaki gibidir.

İstanbul – Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu-Fahrettin Kerim Gökay Cd. Ortaklar iş Mrk. Kat:9 No:71/57 Kadıköy/İstanbul

İzmir – 300 Bar Dive Center- Mehmet İhsan Zeyrek 1693 Sok. No:38 Giriş Kat D:1 Alaybey, Karşıyaka/İzmir

Ankara – Badim Dalış Merkezi- Esat Caddesi No: 67/5 Sirkecioğulları Apt. Kavaklıdere Çankaya/Ankara

 

BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI

ÇAKIR TOP

AHMET DENİZ
ŞENER GONCA
BAHADIR KULAKAÇ
AHMET BİRGÜL
MERİÇ DURMAZ
MURAT CANTAŞ
TAHSİN TURAN
MEHMET MERT ŞENER
DEMET ŞENER
 HAKAN YİĞİTER
SERKAN ÖK
KÜRŞAT MENDİ
TEYMEN TÖKER
EFE KAZANÇ
RAGIP YAŞAR
UĞUR GÖKMEN
SAVAŞ TOYATA
YUSUF DENİZ ACARLAR
ÖZGÜR ÖZBAY
MURAT YAZGAN
MEHMET GÖKHAN DİKİCİ
TÜMER ŞENEL

BÜLENT AYDIN

NESRİN DÖNMEZ

İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI

MEHMET HEREKLİOĞLU

ŞENER GÜNGÖR
TUNAHAN KARATAŞ
ERSEL BERKÖZ
ORÇUN AHMET ERKOÇ
MEHMET SEZGİN
BEKİR YÜCEL

 

Hakkında