04 Şubat 2018 Tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de Düzenlenecek Olan Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavı’na Girmeye Hak Kazanan Adayların Dikkatine

04 Şubat 2018 Tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de Düzenlenecek Olan Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavı’na Girmeye Hak Kazanan Adayların Dikkatine

 • Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavına katılacak adaylar TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 12’de belirtilen sınav kapsamında, Güncel TSSF/CMAS Bir, İki ve Üç Yıldız Dalıcı Kitapları, Pratik Eğitim Eğitmen El Kitabı ve CD si, zorunlu oldukları uzmanlıkların teorik ve pratik becerileri ile mevcut Yönetmelik ve Talimatlardan sorumlu olacaklardır.
 • Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavına katılacak tüm adayların mevcut TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 6’da belirtilen katılım koşullarına uygunlukları denetlenecektir.
 • Eksik evrak ile başvuru yapan ve koşulları yerine getirmediği görülen adaylar sınava alınmayacaktır.
 • Sınav günü tüm adayların T.C. sınırları içerisinde geçerli ve resimli kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik gösteremeyen adaylar sınava alınamayacaklardır.
 • Kesin liste ilan edildikten sonra, sınava katılmayanlara gerekçesine bakılmaksızın başvuru bedelinin yarısı iade edilir.
 • Teorik sınavlara itiraz sonuçlar açıklandıktan sonraki 15 dakika içinde sözlü ve 1 saat içinde yazılı olarak yapılır. İtiraz bedeli 350 TL’dir. İtirazında haklı olana bu bedel geri ödenir. Adayın itirazı haklı bulunursa ödediği bedel iade edilir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar en az ilköğretim ya da ortaokulu bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, Üç yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olduklarını gösterir DALIŞ KAYIT DEFTERLERİNİN ASILLARINI ve ÜÇ YILDIZ DALICI BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, üç yıldız dalıcının sahip olma mecburiyetinde olduğu uzmanlıklara (ilkyardım, yön bulma ve derin dalış) ek olarak OKSİJEN KULLANIMI ve GECE DALIŞI uzmanlıkları ve ayrıca seçeceği diğer 5 adet uzmanlığa ait uzman dalıcı belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
 • İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, en az lise bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, TSSF/CMAS bir yıldız dalış eğitmeni olduklarına dair BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.

İstanbul, İzmir ve Ankara’da, 11.00 – 13.00 saatleri arasında düzenlenecek olan Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Teorik Sınavı adres bilgileri aşağıdaki gibidir.

İstanbul – Türk Balıkadamlar Spor Kulübü- Funda Sok.No:8 Caddebostan, Kadıköy, İstanbul

İzmir – Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi -Bahçelievler Mh. 1851/10. Sk. 3, Karşıyaka, İzmir

Ankara – Türk Amerikan Derneği – Cinnah Caddesi No: 20, Kavaklıdere, ANKARA

 

BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI

ERDEM TUFAN
DÖNE GÜNAY KAHRAMAN
AYCAN YAPKUÖZ
SERKAN COŞKUN
ENDER FIRATOĞLU
NESRİN DÖNMEZ
MUHAMMET AYKUT ŞAY
SERKAN KAYAPINAR
FARUK ERDAL
FERHAT KÖMÜRCÜOĞLU
MURAT AKBAYTÜRK
FERHAT DRAMALI
NAZLI DENİZ BULUTLAR
ALİ UYGUR
MUSTAFA NAZLIER
ŞENER GONCA
ALİ ŞENER
HÜSEYİN CAN BALTA
ONUR CENGİZ
ATA MERİÇ KÖKSEL
SERDAL BİLGİN
MURAT KEREM TOPLU
ENDER YILMAZ
SİNEM KURNAZ
OĞULCAN OYMACI
UĞUR IRMAK
BÜLENT AYDIN
ALİ KORKMAZ
MEHMET KOÇAK
NAMIK KEMAL ÇETİNEL
AHMET BİRGÜL
ARDA ZEYREK
ERTUĞRTUL TAHA ATLIHAN
AYTEK DEMİRCİ
NURİ BÜYÜKDİLSİZ
FIRAT ÇELİK
ALP GİRAY
ÖNDER DİKTAŞ
FERHAT KARAOĞLAN
CİHAD LALAŞAHİN
HASAN SEREN

 

İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI

HÜLYA BÜYÜKATA
ASLİN POLAT
BİRSEN FERAY BİÇGEL
ÖMER FARUK ÖZEN
SUNAY YILDIZ
ŞENER GÜNGÖR
OKAN GÜNAY
MUSTAFA ÜNAL
ERSOY TURAN
TOLGA ERSOY
BEKİR YÜCEL
CANAN ERGAN
MEHMET HEREKLİOĞLU
KAĞAN TÜRKEN
ATİLLA DEMİR
UĞUR ÜNAL
MUSTAFA BİLYAZ
LEVENT PEKER

 

Hakkında