13-14 Mayıs 2017 Tarihlerinde Manisa’da Düzenlenecek Olan Bir Ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavı’na Girmeye Hak Kazanan Adayların Dikkatine

13-14 Mayıs 2017 Tarihlerinde Manisa’da Düzenlenecek Olan Bir Ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavı’na Girmeye Hak Kazanan Adayların Dikkatine

 • Adayların 13 Mayıs 2017 tarihinde saat 08.30’da, Manisa Atatürk Olimpik Yüzme Havuzunda hazır bulunmaları gerekmektedir.
 • Eğitmen adaylarına tüp ve ağırlık desteği verilecektir. Bunun dışındaki tüm dalış malzemeleri ve gerekli donanım (özellikle pusula, hesap makinesi ve şamandıra) adaylar tarafından temin edilerek sınav sırasında yanlarında bulundurulacaktır.
 • Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavına katılacak adaylar TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 12’de belirtilen sınav kapsamında, Güncel TSSF/CMAS Bir, İki ve Üç Yıldız Dalıcı Kitapları, Pratik Eğitim Eğitmen El Kitabı ve CD si, zorunlu oldukları uzmanlıkların teorik ve pratik becerileri ile mevcut Yönetmelik ve Talimatlardan sorumlu olacaklardır.
 • Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavına katılacak tüm adayların mevcut TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 6’da belirtilen katılım koşullarına uygunlukları denetlenecektir.
 • Eksik evrak ile başvuru yapan ve koşulları yerine getirmediği görülen adaylar sınava alınmayacaktır.
 • Sınav günü tüm adayların T.C. sınırları içerisinde geçerli ve resimli kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik gösteremeyen adaylar sınava alınamayacaklardır.
 • Kesin liste ilan edildikten sonra, sınava katılmayanlara gerekçesine bakılmaksızın başvuru bedelinin yarısı iade edilir.
 • Teorik sınavlara itiraz sonuçlar açıklandıktan sonraki 15 dakika içinde sözlü ve 1 saat içinde yazılı olarak yapılır. İtiraz bedeli 350 TL’dir. İtirazında haklı olana bu bedel geri ödenir. Uygulama sınavına, sonuçlarının internet sitesinde ilanından sonra 2 gün içinde itiraz edilebilir. İtiraz bedeli 350 TL’dir ve bu bedel ödendikten sonra itiraz yazılı olarak sınav kuruluna iletilir. Adayın itirazı haklı bulunursa ödediği bedel iade edilir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar en az ilköğretim ya da ortaokulu bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, Üç yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olduklarını gösterir DALIŞ KAYIT DEFTERLERİNİN ASILLARINI ve ÜÇ YILDIZ DALICI BELGESİ ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eş değer bir belge (En az 6 ay önce alınmış olmalıdır.) Fotokopisi (ASLI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, üç yıldız dalıcının sahip olma mecburiyetinde olduğu uzmanlıklara (ilkyardım, yön bulma ve derin dalış) ek olarak OKSİJEN KULLANIMI ve GECE DALIŞI uzmanlıkları ve ayrıca seçeceği diğer 5 adet uzmanlığa ait uzman dalıcı belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
 • İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, en az lise bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 • İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, TSSF/CMAS bir yıldız dalış eğitmeni olduklarına dair BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.

 BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI

ADNAN CEMRE AKSOY
AHMET BİRGÜL
ALİ KARATAY
AZİZ YAĞCI
BURAK YAZANLAR
CANER TAÇYILDIZ
DENİZ BAŞEĞMEZ
DİLAY KÜÇÜK
EGECAN BİNGÖL
ENSAR CEM ÇAKAR
ERCAN DURMUŞ
ERCÜMENT ŞEN
EVRİM TÜFENKÇİ
EZGİ YALÇIN
GÖKALP DİNÇALP
GÖKHAN GENÇ
GÜNEŞ TÜREN
HAKAN LEVENT
HAYRİ ERTUĞRUL ÇETE
KAĞAN EREL
MEHMET YÜKSEL
MELİKCAN YENİŞEN
MUSTAFA BALABANOĞLU
MUSTAFA EREN
MUSTAFA NİHAT CÖMERT
MUSTAFA TAŞKIN
MÜCAHİT AKKUŞ
NAMIK KEMAL İNAN
OKAN ERGÜN
OLGUN GÜNGÖR
ONUR ÜZMEZ
ORKUN UZDURAN
ÖZCAN SONKURT
ÖZCAN YURTSEVEN
ÖZGÜR NAİL
SELAHATTİN ÇEVİK
SERDAL BİLGİN
SERHAT KARAYER
SİMAY AYÇA ÇOLAK
ŞEYDA YÖRÜK
TOLGA DURMAZ
TOLGA ŞAHİN
TUĞRUL İNCİ
ÜMİT AYDIN BOSTANCI
VEYSEL KURTULUŞ
VOLKAN NARCI
YALÇIN ONUR KILIÇ
YİĞİT GEZER
YUSUF AYDOĞAN
ZEYNEP GÜLER

 

İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI

AHMET KÖKÇÜ

ALİ YÜCEL ÇEÇE

AŞKIN YAKIŞTIRAN

AYŞİN SİTARE İŞİNAL

BAHTİYAR İDİL ÖTKEREN BAYDAR

BARIŞ BAYAZID UYSAL

BERK TART

ÇAĞATAY GÜLAY

HÜLYA BÜYÜKATA

MURAT ALTEKİN

SAMET KARACA

ÜMİT CAN KAYA

YAKUP GİRAY PULTAR

 

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU

 

 

Hakkında