15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Şampiyonası Rekor Düzeyde Sporcu Katılımıyla Gerçekleşti

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), TSSF Paletli Yüzme Bireysel Ümit, Yıldız ve Küçükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Şampiyonası rekor sayıda sporcu katılımıyla Sakarya’da gerçekleştirildi.

15-16 Temmuz’da Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 15 Temmuz’u Anma Şampiyonası’nda 190’ı erkek ve 187’si kız olmak üzere toplam 377 sporcu yarıştı. Pazar günü akşam saatlerinde Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen ödül töreninde konuşan TSSF Başkan Yardımcısı Atilla Aras, sporcu sayısı açısından bu şampiyonanın, bugüne kadar yapılan paletli yüzme organizasyonları arasında en yüksek ve rekor katılımla gerçekleştiğini söyledi. 15 Demokrasi Zaferi’nin birinci yıldönümünde bu rekora ulaşılmasının anlam ve öneminin büyük olduğunu söyleyen Aras, “Bu rekor, bizim için mutluluk ve gurur kaynağı oldu. Genç sporcularımızın paletli yüzmeye gösterdiği ilgi, bu sporda önümüzdeki yıllarda uluslararası yarışmalara damga vuracak sporcular konusunda bizleri fazlasıyla ümitlendirdi. Katılan bütün sporcularımıza teşekkür eder, madalya kürsüsüne çıkan sporcularımızı yürekten kutlarım” dedi.

Suüstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde 50 metre ile 800 metre arasında farklı mesafelerde yarışan sporcuların birçoğunun eski derecelerini geçerek kendilerini aştıklarını ifade eden TSSF Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Özgür Alemdar yaptığı açıklamada, “Sporcularımızın bu şampiyonada gösterdikleri performanslar gerçekten gelecek için ümit verici. Özellikle bazı genç sporcularımızın yaptığı dereceler, Gençler Dünya Şampiyonası’na katılımımız ve madalya şansımız konusunda bizleri çok heyecanlandırdı” diye konuştu.

U23 Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası için Avusturalya’da mücadele eden son Dünya Şampiyonu U23 Sualtı Hokeyi Milli Takımı’mızla birlikte olan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen Avustralya’dan yaptığı değerlendirmede, böylesine anlamlı, şehitlerimizin ruhunun yad edildiği, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin kutlandığı şampiyonayı gerçekleştirmenin onurunu yaşadıklarını belirterek, “Rekor sporcu katılımı açısından şehitlerimizin anısına layık bir şampiyonluk organizasyon gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. 15 Temmuz’un yıl dönümünde gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonda palet vurarak şampiyonluk için mücadele eden bütün genç sporcularımızı tüm kalbimle kutluyorum” diye konuştu.

Doç. Dr. Şahin Özen, “Milli birlik ve beraberlik ruhunu güçlendirecek bir müjdeli haberi de inşallah Avustralya’dan vermeyi umut ediyoruz”  dedi.

TSSF yetkilileri, Spor Genel Müdürlüğü ve Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü başta olmak üzere, tüm resmi yetkililere organizasyona verdikleri destekten dolayı çok teşekkür etti.

Detaylı sonuçlar için linke tıklayın.

Toplu Sonuçlar için : 08-09 TEMMUZ 2017 – Paletli Yüzme Bireysel Ümit, Yıldız ve Küçükler 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Şampiyonası Tüm Sonuçlar, SAKARYA

Hakkında