15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA PALETLİ YÜZME FİNAL YARIŞLARI’NDA TÜRKİYE REKORU KIRILDI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA PALETLİ YÜZME FİNAL YARIŞLARI’NDA TÜRKİYE REKORU KIRILDI

15 Temmuz Şehitleri anısına Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Ordu’da düzenlenen Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anısına Final Yarışmaları’nda Türkiye rekoru kırıldı.

12-14 Temmuz tarihleri arasında 28 spor kulübünden 131 erkek, 111 bayan toplam 242 sporcunun katılımıyla heyecan dolu mücadelelere sahne olan yarışmalarda tek Türkiye rekoru genç sporcu Ceren Güran’dan geldi. Bahçelievler Belediye Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Ceren Güran, 400 metre çift palette 4 dk. 3 sn. ile Genç (B)-C’de (14-15 yaş grubu) yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Ceren Güran, 50 metre çift palet Genç (B)-C yaş grubunda da altın madalya kazandı.

5 ALTIN MADALYA İLE BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜNE EN ÇOK ÇIKAN İSİM: ZEYNEP ELBİR

GHSİM Ordu Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anısına Final Yarışları’nın en çok altın madalya alan ismi Zeynep Elbir oldu. 5 kez altın madalya kürsüsüne çıkan başarılı sporcu, Yıldız-D (12-13 yaş) grubunda yarıştı. Tenis Kayak Yüzme Spor Kulübü’nden Zeynep Elbir, kendi yaş grubunda 50, 100, 200, 400 ve 800 metre su üstünde rakiplerini geride bırakarak 5 kez birincilik kürsüsüne ismini yazdırdı.

ERKEKLERDE 3 SPORCU 4 KEZ ALTIN MADALYA ALDI

Erkekler kategorisinde 3 sporcu 4’er kez altın madalya kürsüsüne imza attı. Genç (B)-C yaş grubunda yarışan, Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü sporcusu Kaan Kahraman, 50 m. dip, 100 m. tüplü, 50 ve 100 m. su üstü disiplinlerinde altın madalya aldı. Aynı spor kulübünden Enes İbrahim Elbir ise 50, 100, 200 ve 400 m. çift palette Genç (B)-C yaş grubunda altın madalya kazandı. Yıldız-D (12-13 yaş) grubunda Ordu Yüzme İhtisas’tan Cankatan Kır da 4 altın madalyaya damgasını vurdu. Yıldız sporcu, 50, 100, 200 ve 400 metre çift palette kendi yaş grubunda altın madalya kürsüsüne çıktı.

TENİS YÜZME KAYAK, EN BAŞARILI SPOR KULÜBÜ OLDU

Yarışlarda Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü 13 altın, 2 gümüş, 2 bronz toplamda 17 madalya ile en başarılı spor kulübü olurken, Ordu Yüzme İhtisas Spor Kulübü 7 altın, 1 gümüş, 4 bronz toplamda 12 madalya ile ikinci, Bahçelievler Yıldız Spor Kulübü 6 altın, 8 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplamda 21 madalya ile üçüncü sırada yer aldı.

Ordu Vali Yardımcısı Adem Öztürk, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen’in de hazır bulunduğu dün yapılan kapanış töreninde Ordu Vali Yardımcısı Adem Öztürk ve GHSİM Mustafa Genç, şampiyonaya katılan sporculara ve antrenörlerine teşekkür ettiklerini belirterek, Ordu’nun önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yaptığına dikkat çektiler.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, ise “Türkiye rekoru kıran ve madalya alan sporcularımızı kutluyorum. Ordu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı organizasyonda geleceğin paletli yüzme sporcularını heyecanla izledik. Burada yarışan her sporcumuz geleceğimizi başarılarla süsleyecek kapasiteye sahip. Onlar büyük Türkiye’mizin gururu olacaklar. Katılan bütün sporcu ve spor kulüplerine teşekkür ediyorum” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Türk halkının özgürlüğüne ve devletimizin bütünlüğüne yönelik 15 Temmuz kalkışmasını tarihin karanlık sayfalarına gömmemizin üzerinden 3 yıl geçti. Daha güçlü ve kardeş bir Türkiye’yi inşa etmek için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz’da vatanı uğruna şehit olan insanlarımızın ve gazilerimizin anısına, onları unutmamak ve unutturmamak için bu yıl da ulusal bir şampiyonamızı başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu organizasyonda bizlere destek olan Spor Genel Müdürlüğü, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Spor Toto başta olmak üzere ilgisini esirgemeyen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hakkında