16 Kasım 2022 tarihinde düzenlenecek Rehber Dalıcı Sınavı kontenjanı arttırılmıştır.

Rehber Sınavı 16 Kasım 2022 Tarihinde Ankara’da  Yapılacaktır. 

Federasyonumuz faaliyet programında yer alan ‘Rehber Dalıcı Sınavı’ 16 Kasım 2022 tarihinde Ankara’da düzenlenecektir.

Rehber Balıkadam sınav kontenjanı:

Buna göre; gerekli olan tüm koşulları yerine getirerek gerekli belgeleri eksiksiz olarak TSSF Ankara  Merkez ‘e ulaştıran katılımcılar online başvuru sırasına ve belgeleri tam olan adaylara göre belirlenecektir.

Başvuruların 5 kişinin altında olması durumunda sınav iptal edilecektir.

Kontenjan dışı kalan adayların dilekçe ile başvurduğu takdirde başvuru dosyası ile sınav harçları adayların pratik sınav ücretleri ve dosyaları iade edilecektir.

Talep edilmediği takdirde ise bir sonraki sınav için başvuru dosyaları muhafaza edilmeyecektir.

Sınava katılacak adayların sınav harçlarını aşağıdaki banka hesabına eft/havale yöntemi ile yatırarak (kredi kartı ödemesi yapılmayacaktır) sınav başvuru dosyalarını en geç 21 Ekim 2022, Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonumuz Ankara Merkez’e ulaştırmaları gerekmektedir.

Rehber Balıkadam Adayları Teorik sınav Harcı                                           : 900 TL KDV Dahil

2022-EGITMEN-SINAVI-KATILIM-FORMU Doldurulup, imzalanıp başvuru belgelerine eklenecek. TIKLAYINIZ.

BANKA HESABI
Banka Adı: TEB Tunalı Hilmi Şubesi
Hesap Adı Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanlığı
IBAN No TR95 0003 2000 0000 0066 6384 72

Sınav katılım şartları, TSSF’ye yollanması istenen belgeler, sınavın yapılışı ve değerlendirilişi, dikkat edilmesi gereken konular https://tssf.gov.tr/donanimli-dalis-sinav-rehberi-genel-kurallari/ belirtildiği gibidir.

Sınav Rehberleri :

REHBER DALICI SINAV BAŞVURU DOSYASINDA OLMASI GEREKEN BELGELER:

 • Savcılıktan alınacak ve sınav tarihi itibariyle 6 (altı) aydan daha eski tarihli olmamak koşulu ile adli sicil kaydı belgesi ASLI (e‐devlet üzerinden alınabilir)
 • Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nden alınacak ‘Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği’ne göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl yarışmalardan men ve hak mahrumiyeti cezası almamış olduğuna dair belge ASLI (e-devletten alınabilir)
 • Sualtı Sporları, Cankurtarma, Sukayağı ve Paletli Yüzme Federasyonu Aletli Dalış Yönetmeliği ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Donanımlı Dalış Yönetmeliğine göre belgesi süresiz veya bir defada iki yıl, toplamda üç yıl süre ile iptal edilmemiş olduğuna dair Federasyondan alınacak belge için doldurulacak dilekçenin ASLI (Süreli Süresiz Belge İptali Dilekçesi, TSSF web sayfası formlar başlığı altında) 
 • Donanımlı dalış yapmasına sağlık açısından engel bir durumunun bulunmadığına ilişkin ve sınav tarihi itibariyle 5 yıldan daha eski tarihli olmamak koşulu ile SUALTI HEKİMLİĞİ VE HİPERBARİK TIP UZMANINDANalınacak sağlık raporu ASLI (TSSF Donanımlı Dalış Talimatnamesinde Form 11)
 • Rehber Dalıcı Sınavı Katılım İstek Belgesi. Eğitim merkezi tarafından onaylanmış olan belgenin ASLI gerekmektedir. (TSSF Donanımlı Dalış Talimatnamesinde Form 8)
 • Rehber Dalıcı Eğitimi Sonuç Belgesi. Eğitim merkezi tarafından onaylanmış olan belgenin ASLI gerekmektedir. (TSSF Donanımlı Dalış Talimatnamesinde Form 7)
 • Sınav harcını yatırdığına dair FORM ve BANKA DEKONTU ASLI
 • C. Kimliği önlü arkalı FOTOKOPİSİ (ASLI SINAV GÜNÜ İBRAZ EDİLECEKTİR)
 • En az ilköğretim ya da ortaokulu bitirmiş olduğuna dair diploma FOTOKOPİSİ veya daha üst seviyede öğrenci olanlar için, öğrenci olduğuna dair belge FOTOKOPİSİ (ASLI SINAV GÜNÜ İBRAZ EDİLECEKTİR)
 • Üç Yıldız Dalıcı Belgesi ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belge (en az 6 ay önce alınmış olmalıdır) FOTOKOPİSİ (ASLI SINAV GÜNÜ İBRAZ EDİLECEKTİR)
 • Üç Yıldız Dalıcı Belgesi ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olduğunu gösterir dalış kayıt defteri FOTOKOPİSİ (ASLI SINAV GÜNÜ İBRAZ EDİLECEKTİR)
 • TSSF ilk yardım, yön bulma, derin dalış uzmanlıkları belgelerinin FOTOKOPİLERİ (ASILLARI SINAV GÜNÜ İBRAZ EDİLECEKTİR)
 • Sınava girmek istediği yabancı dili
 • Donanımlı Dalış Talimatının Madde 5 (ç) fıkrasında belirtilen koşulları karşılamak gerekmektedir.

 

REHBER DALICI SINAVI PROGRAMI
16 Kasım 2022 Çarşamba
09:00 – 12:00 Rehber Dalıcı Sınavı

 

NOT: TÜM ADAYLAR SINAV SÜRESİNCE COVİD-19 İLE ALAKALI OLARAK TÜM ÖNLEMLERİ ALMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.

Hakkında TSSF ADMIN