MİLLİLERİMİZ, İSPANYA’DAKİ 17. CMAS DÜNYA SUALTI FOTOĞRAF ŞAMPİYONLUĞU İÇİN DALIYOR

MİLLİLERİMİZ, İSPANYA’DAKİ 17. CMAS DÜNYA SUALTI FOTOĞRAF ŞAMPİYONLUĞU İÇİN DALIYOR

  1. CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası, 21 ülkenin katılımıyla İspanya’nın Tenefire şehrinde bugün başlıyor. 17-21 Eylül’de düzenlenecek şampiyonada ülkemizi Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Fotoğrafı Milli Takımı temsil ediyor.

    17. CMAS  Sualtı Fotoğraf Şampiyonası balık, makro, konulu makro, geniş açı ve modelli geniş açı olmak üzere 5 ayrı kategoride yapılacak. Madalyalar her kategoride ve ayrıca bütün kategorilerde toplam en yüksek puanı alan ilk üç fotoğrafçıya verilecek. Türk Milli Takımı, 2017’de Meksika’da düzenlenen dünya şampiyonasının en prestijli kategorisi olan modelli geniş açıda dünya şampiyonluğuna ve genel sıralamada 3.lüğe Cenk Ceylanoğlu, Sinem Ceylanoğlu ile imza atmıştı.

    13 Eylül’de baslayan antrenman dalışları ile şampiyona öncesi son hazırlıklarını yapan TSSF Sualtı Fotoğraf Milli Takımı’mız, fotoğrafçı olarak Taner Atılgan, Hakan Başar, dalış eşi olarak Çağlar Atılgan, Ersin Tohumat ve takım kaptanı Asım Dumlu’dan oluşmaktadır.

    TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Milli Takım kadrosuna başarılar dilediğini ifade ederek, “Umarım Millilerimiz en güzel kareleri yakalarlar” dedi.

 

Hakkında