19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’MIZIN 100. YILI KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’MIZIN 100. YILI KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı’nı kutluyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, kalbini, ruhunu ve yaşamını adadığı vatan sevdasını, onun bilim, akıl, cesaret ve inançla yoğrulmuş Türkiye Cumhuriyeti’mizin var oluş ilkelerini bir asırlık heyecanla yeniden yüreğimizde hissediyoruz.

Tam 100 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’mızın meşalesini yakan, buradan tüm Türkiye’ye dalga dalga bağımsızlık iradesi ve mücadelesini yayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun liderliğinde kahraman Türk halkının eseri olan bu vatan, nesilden nesle aktarılan kutsal bir hazinedir.

Ulu Önder Atatürk, gençlerin ülkemizi akıl ve bilimin ışığında her alanda bağımsız ve güçlü bir şekilde geleceğe taşıyabileceğine olan inancı ve güven duygusuyla, bu tarihi günü gençlere armağan etti. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençler yetiştirmek için Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu olarak var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman şehitlerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anarak, attığımız her adımda barış içinde güçlü bir Türkiye inşa edeceğiz.

Bayrağımızı dünya madalya kürsülerinde birçok kez dalgalandıran sualtı topluluğu üyelerimizin ve tüm Türkiye’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında