19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’MIZIN 102. YILI KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’MIZIN 102. YILI KUTLU OLSUN

Bugün üzerinde yaşadığımız vatan toprağı için bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin ilk adımı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 Mayıs 1919’da Samsun’da atıldı. Kadim coğrafyamız üzerinde tüm dünyanın şahit olduğu yeni ve bağımsız bir ülkenin doğuşu için milli mücadelenin başladığı, Ulu Önder’imizin, “doğum günüm” dediği 19 Mayıs 1919’un 102. yılını milletçe coşkuyla ve onur duyarak kutluyoruz.

Türkiye’mizin doğuşunun yenilikçi, özgürlükçü, vatansever, aklı ve vicdanı hür gençlere armağan edildiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, aynı zamanda her nesil için tarihi bir sorumluluk bilincini de beraberinde getiriyor. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) olarak bedenen ve ruhen sağlıklı ve başarılı genç nesillerin yetişmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü milli birlik ve ruhumuzu, demokrasi meşalemizi geleceğe taşıyacak olan sağlıklı ve genç nesillerdir.

Bizlere emanet edilen bağımsız ve demokratik cumhuriyetimiz için hayatlarını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhunu saygı ve minnetle anıyor, gazilerimize şükrânlarımızı sunuyoruz.

Sualtı topluluğu ailemizin değerli üyelerinin, ülkemizdeki ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tüm kalbimizle kutlarız.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında