19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun,

Ülkemizde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan tüm Türk halkının 78.sini kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’da başlattığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinden bugüne vatan toprağı savunması için şehit düşenlerin, bu uğurda gazi olanların bizlere emanet ettiği Türkiye’nin, gençlerimizin omuzları üzerinde yükselmesi için üzerimize düşen sorumluluk ve görevlerin bilinciyle yaşıyoruz.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu olarak fikri hür, vicdanı hür genç nesiller için bütün gücümüzle onları sualtı sporlarının çevikliği, dayanıklılığı ve dinginliğiyle donatmaya çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.

Bu 19 Mayıs’ta, TSSF Yönetim Kurulu ve şahsım adına, Ulu Önder’imizin ve şehitlerimizin ruhunu bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, gazilerimize yürekten şükranlarımızı sunuyor, başta sualtı topluluğumuzun üyeleri olmak üzere Türk Ulusu’nun Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden kutluyoruz.

Doç. Dr. Şahin ÖZEN

TSSF BAŞKANI