2019 PALETLİ YÜZME AÇIK SU TSSF KUPASI KAŞ’TA YAPILACAK

2019 PALETLİ YÜZME AÇIK SU TSSF KUPASI KAŞ’TA YAPILACAK

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), Paletli Yüzme Açık Su Federasyon Kupası yarışmasını Antalya Kaş’ta gerçekleştirecek.

5-6 EKİM’DE PALETLİ YÜZME AÇIK SU FEDERASYON KUPASI

Önümüzdeki hafta Kaş’ta  sualtı sporları yarışması paletli yüzmede yapılacak. TSSF tarafından gerçekleştirilen Paletli Yüzme Açık Su Federasyon Kupası yarışmaları 5-6 Ekim’de gerçekleştirilecek. 8 spor kulübünden 19 erkek, 18 bayan olmak üzere 37 sporcu Kaş Leymona Beach Club açıklarında, monopalet ve çift palette 1000 ve 4000 metrede, 4×1000 metre karma bayrak yarışında mücadele edecek. İki gün sürecek yarışmalarda büyükler (18 yaş ve üstü), gençler A(16-17 yaş) ve gençler B (14-15 yaş) yaş gruplarında palet vurulacak. Yarışlar her gün sabah 09:00’da başlayacak. Kapanış ve madalya töreni 6 Ekim Pazar günü saat 13:00’da Leymona Beach Club’ta yapılacak.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, öncelikle büyük katkıları nedeniyle Kaş Belediyesi ve Kaymakamlığı’na teşekkür ederim. Dünya Kupası ile birlikte serbest dalış deniz bireyselde Türkiye Şampiyonası ve paletlide Federasyon Kupası’nı Kaş’ın ev sahipliğinde aynı tarihlerde gerçekleştireceğiz. Üç önemli organizasyon için sahil güvenlik, sağlık ekipleri, belediye, emniyet teşkilatımızla birlikte her türlü güvenlik ve sağlık önlemi için hazırlıklarımızı yaptık. Dünya Kupası’nda farklı ülkelerden çok önemli sporcuları ağırlayacağız. 5 gün boyunca üç önemli organizasyonun heyecanını Kaş halkı ve Türkiye ile birlikte yaşayacağız” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, yarışmalara gösterdiği ilgi ve destek için Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’ne, Paletli Yüzme Açık Su Federasyon Kupası’na önemli katkıları için Leymona Beach Club’a ayrıca teşekkür ettiğini belirtti.

Hakkında