2019 Serbest Dalış Havuz Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı – düzeltme

2019 Serbest Dalış Havuz Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası

  • Yer       : Çanakkale
  • Havuz : Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu
  • Tarih   : 11-14 Nisan 2019
  • Teknik Toplantı : 11 Nisan 2019 Perşembe (14:00) / Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu

YAŞ GRUPLARI ve YARIŞMA PROGRAMI

  1. Serbest Dalış Kulüplerarası ve Bireysel Havuz Türkiye Şampiyonası’na katılabilecek kategori ve yaş grupları aşağıdaki gibidir;
    – Büyükler ( Açık Yaş) 14 yaş ve üstü     2005 ve daha büyük doğumlular
    – Gençler                            14-17 yaş            2002-2005 doğumlular
  2. Serbest Dalış Kulüplerarası ve Bireysel Havuz Türkiye Şampiyonası’nda aşağıdaki branşlarda yarışmalar düzenlenecek olup tüm branşlar için bireysel sıralama yapılacaktır.
    – Dinamik Apnea (Paletsiz)
    – Dinamik Apnea (Çiftpaletli)
    – Dinamik Apnea
    – Statik Apnea
    – 8x50m. Dayanıklılık Apnea
    – Hız Apnea
  3. Serbest Dalış Kulüplerarası Havuz Türkiye Şampiyonası’nın “Türkiye Şampiyonası” statüsünde olabilmesi için akreditasyon yaptırmış ve en az 4 sporcuyla katılan Kadın ve Erkeklerde ayrı ayrı olmak üzere en az 9 (dokuz) kulübün katılım göstermesi gerekmektedir. 5 (beş) – 8 (sekiz) kulübün katılımı halinde ise “Federasyon Kupası” statüsünde düzenlenecektir. Yarışmaya 4 (dört) veya daha az kulübün katılımı halinde yarışma iptal edilecektir. İsteyen sporcular Bireysel Türkiye Şampiyonasına katılabilirler.
  1. Serbest Dalış Kulüplerarası ve Bireysel Havuz Türkiye Şampiyonası yarışma programı aşağıdaki şekilde uygulanacaktır;

YARIŞMA PROGRAMI:

11 NİSAN 2019 PERŞEMBE
13:00 – 14:00 Risk Kabul ve Deklarasyon Belgesi
(Dinamik Apnea Paletsiz-DNF) Asıllarının Teslimi,
Kafile Listeleri ve Lisansların Teslim Edilmesi
14:00 – 15:00 Teknik Toplantı ve Kural Değişiklikleri Bildirimi
16.00 – 18:30 Yarışma ***Dinamik Apnea Paletsiz-DNF***
18:30 – 19:00 Deklarasyon Belgesi (Statik Apnea-STA ve 8×50
Dayanıklılık Apnea-END) Asıllarının Teslimi
12 NİSAN 2019 CUMA
10:00 – 12:00 Yarışma ***Statik Apnea-STA***
12:00 – 12:30 Açılış Seremonisi ve Madalya Töreni
***Dinamik Apnea Paletsiz -DNF***
17:00 – 18:30 Yarışma ***8×50 Dayanıklılık Apnea-END***
18:30 – 19:30 Deklarasyon Belgesi (Dinamik Apnea Çiftpalet-
DYN-BF ve Hız Apnea-SPEED) Asıllarının Teslimi
13 NİSAN 2019 CUMARTESİ
10:00 – 12:30 Yarışma ***Dinamik Apnea Çiftpalet-DYN-BF***
12:30 – 13:00 Madalya Töreni ***Statik Apnea-STA ve 8×50
Dayanıklılık Apnea-END***
17:00 – 18:00 Yarışma ***Hız Dayanıklılık Apnea-SPEED***
18:00 – 18:30 Deklarasyon Belgesi (Dinamik Apnea-DYN) Asıllarının Teslimi,
14 NİSAN 2019 PAZAR
09:00 – 11:30 Yarışma ***Dinamik Apnea-DYN***
12:30 – 13:30 Kapanış Seremonisi Madalya ve Kupa Töreni
***Dinamik Apnea Çiftpalet-DYN-BF, Hız
Apnea-SPEED ve Dinamik Apnea-DYN***

YARIŞMA TALİMATI : 2019-serbest-dalis-havuz-kuluplerarasi-ve-bireysel-turkiye-sampiyonasi-yarisma-talimati

KULÜP BAŞVURU FORMU : 2019-serbest-dalis-kulup-Basvuru-Formu

SPORCU GİRİŞ VE RİSK BEYAN FORMU : 2019-serbest-dalis-sporcu-giris-ve-risk-beyan-formu

VELİ İZİN BELGESİ : 2019-serbest-dalis-sporcu-veli-izin-belgesi

KULÜP PUANLAMA BİLDİRİMİ : 2019-serbest-dalis-havuz-kulup-puanlama-bildirimi-tssf

Hakkında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası Start Listesi

2020 Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası Start Listesi 2020-paletli-yuzme-kuluplerarasi-gencler-turkiye-sampiyonasi-start-listesi