2021 Online Hakem Eğitim Semineri tamamlandı.

2021 Online Hakem Eğitim Semineri tamamlandı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun 2021 yılı etkinlik takviminde yer alan “Hakem Eğitim Semineri” 16-18 Aralık 2020 tarihlerinde Online olarak Kurumsal ZOOM programı üzerinden yapılmıştır.

Üç gün boyunca katılım gösteren 157 hakemin Hakem ve Gözlemci Talimatının ilgili maddeleri gereği 151 hakemin semineri geçerli sayılmıştır.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Okan TERKİN, Merkez Hakem Kurulu Üyeleri Emre AYDIN ve Ömür BATTAL tarafından tüm branşlarda eğitimler verildi.

Açılış federasyon başkanımız Doç.Dr Şahin Özen tarafından yapıldı. Başkanımız federasyonumuzun tüm organizasyonlarında hakemlerin üstlendiği misyonlardan ötürü hakemlere yönelik eğitim çalışmalarına çok önem verildiğini belirtti. Uluslararası arenada hakemlerimizin görev almasını Merkez Hakem Kurulu başkanı Okan TERKİN’E özellikle iletti.

2016 yılından sonra görevi devralan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Okan TERKİN 2016 yılında 112 olarak teslim aldığı hakemlerin içerisinde 1 uluslararası hakem var iken şu anda 223 olan hakem sayımızın içerinde 23 uluslararası hakem olduğunu ifade ederek, ülkemizde ve yurtdışında her türlü uluslararası organizasyonda görev alabilecek yeterli kapasitede uluslararası hakem olduğuna değindi. Bu süreçte vermiş oldukları destekler için federasyon başkanımız Doç.Dr. Şahin Özen’e teşekkürlerini iletti.

Yeni sezonda görev alacak hakemler ayrıca havuzda BEEP testi uygulamalarına tabi tutulacaklarını ifade etti.

Hakkında