23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

Kurtuluş savaşı zaferimizin ulusumuzun egemenliğiyle taçlandırıldığı Birinci Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılmasının 9. Yıldönümü’nde, ulusal egemenliğin bir bayram coşkusunda çocuklara armağan edildiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yeniden kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Ülkemizin bağımsızlığını koruyacak ve geleceğimizi daha da aydınlatacak çocuklarımızı bu yolda her türlü bilgi ve tecrübeyle donatmak için görev ve sorumluluklarımızın farkındayız. Federasyonumuz, üzerine düşen görev gereği, onların küçük yaştan itibaren sağlam bir bünye, açık bir zihinle, topluma ve doğaya duyarlı başarılı bireyler olması için, sualtı spor branşlarını binlerce çocuğumuzla tanıştırdı ve tanıştırmaya devam edecektir.
Dünyada çocuklarına milli bayram armağan eden ve bu bayramı dünya çocukları ile paylaşan ilk ve tek ülke olan Türkiye’mizdeki bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı TSSF Yönetim Kurulu ve sualtı topluluğu üyeleri adına en güzel duygularımızla kutlarız.
Bu vesileyle çocuklarımıza bağımsız ve çağdaş bir vatan bırakmak için ülkemizin kuruluşundan bu güne kadar hayatı pahasına vatanımızı savunan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Doç. Dr. Şahin ÖZEN
TSSF Başkanı

Hakkında