24 FARKLI SPOR KULÜBÜNDEN, 152 SPORCU PALET VURDU

BAHAR ŞAMPİYONASI’NDA TRİBÜNLER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Bahar Şampiyonası 24 farklı spor kulübünden 152 sporcunun katılımıyla Gebze’de gerçekleştirildi. Altın paletlerin büyük mücadelesine sahne olan organizasyon Türkiye rekorlarına sahne oldu.

Paletli Yüzme branşında 6 farklı il ve 24 spor kulübünden 85 erkek, 67 kadın toplam 152 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Bahar Şampiyonası 18 – 20 Mart 2022 tarihleri arasında Kocaeli Gebze Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirildi.

Sporcuların 3 gün boyunca 5 farklı seansta palet vurduğu organizasyonda Bakırköy Ata Spor Kulübü sporcusu Derin Toparlak, 400 metre yarışında 3.02.27‘lik derecesiyle ve 800 metre yarışında 6.26.78’lik derecesiyle iki yeni Türkiye Rekorunun sahibi oldu.
Organizasyonun ödül töreninde Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Etkinlikleri Daire Başkanı Hakan Bebek, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Oğuz Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak ile TSFF Yönetim Kurulu Üyeleri genç sporcuları yalnız bırakmadı.

SPORCULARIMIZI VE KULÜPLERİMİZİ KUTLUYORUM

Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Bahar Şampiyonası ödül töreninde katılımcılara seslenen TSSF Başkanı Oğuz Aydın, organizasyona katılan tüm sporcuları ve spor kulüpleri temsilcilerini kutladı. Başkan Aydın, federasyon, kulüp ve veli iş birliği ile faaliyetlere olan ilginin her geçen gün arttığını sözlerine ekledi. Federasyon Başkanı Aydın, konuşmasında şunları kaydetti:
“Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Bahar Şampiyonası’na katılan, yarışlarda dereceye giren tüm sporcularımızı, spor kulüplerimizin değerli temsilcilerini yürekten kutluyor, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Organizasyonlara olan ilgi her geçen artıyor. Hedefimiz faaliyetleri ve lisanslı sporcu sayını her geçen gün artırmak. Bu noktada tüm paydaşlarımızla çalışmalarımızı güçlü bir şekilde devam ettireceğiz. Ev sahipliğinden dolayı Gebze halkına, yarışmaların icra edildiği havuzumuzda görev yapan herkese federasyonumuz adına şükranlarımı sunuyorum. Tüm katılımcılarımıza sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.”

YARIŞMA SONUÇLARI:

Hakkında