26/04/2021 tarihli İçişleri Bakanlığı Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi ile Dalış ve Cankurtarma Merkezlerimiz için eğitim planlaması

26/04/2021 tarihli İçişleri Bakanlığı Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi ile Dalış ve Cankurtarma Merkezlerimiz için eğitim planlaması

  • Cankurtaran Merkezlerimiz 30.04.2021 tarihi saat:19.00’ dan-17.05.2021 tarihine kadar uygulanacak olan tam kapama kararları nedeniyle; bu tarihler arasında kursu bulunan merkezlerimizin kurs programların da değişiklik yaparak, kursiyerlere teorik dersleri federasyon gözetimi dahilinde online görüntülü olarak verebilecek, online eğitimleri bitirenlerin 17 Mayıs 2021 tarihinden sonra 8 (sekiz) saatlik uygulama eğitimleri planlayacaklardır. Kurs planlamalarının online işlemlerden kurs değişiklikleri bölümünden yapılması gerekmektedir.
  • Cankurtaran merkezlerimiz güncelleme eğitimlerini cankurtaranın en son belgesini aldığı eğitim merkezinden güncelleme yapmak kaydı ile teorik ve uzaktan eğitimde tamamlayabilirler.
  • Dalış Merkezlerimiz ise izne tabi Eğitmen Eğitimi ve Rehber Dalıcı Eğitimleri için 30.04.2021 tarihi saat:19:00’dan-17.05.2021 tarihine kadar uygulanacak olan tam kapama kararları nedeniyle, bu tarihler arasında kursu bulunan merkezlerimizin kurs programlarında değişiklik yaparak, kursiyerlere Teorik derslerifederasyon gözetimi dahilinde online görüntülü olarak verebilecektir.

Online Eğitimler:

  1. Eğitim prosedürleri, yoklama, yeterlilik ve eğitime katılma şartlarını sağlamaları gerekmektedir.
  2. Online eğitimler görüntülü olup, hem zaman bildirimi yapılacak hem de eğitime bağlantı linkleri federasyon ile paylaşılacaktır. (belge@tssf.gov.tr ve serkantutgun@tssf.gov.tr)
  3. Eğitime kimlik sahibi kursiyerlerin katılmadığı tespit edilirse aynı cezai işlemler ve yaptırımlar uygulanacaktır.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında TSSF ADMIN