29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığındaki Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, ülkemizi cumhuriyet ile yönetme kararı aldığı 29 Ekim 1923 tarihinin 97. Yılı’nda Cumhuriyet Bayramı’mızı ilk günkü heyecan ve coşkuyla, gururla bir kez daha kutluyoruz. 

Türk halkının kahramanlık destanı yazdığı Kurtuluş Savaşı’ndan, dünyada barış ilkesiyle doğmuş modern Türkiye Cumhuriyeti’mizin bu Milli Bayramı’nda, yaşadığımız bu cennet vatanın var olması ve yaşatılması uğruna hayatını veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz. Gazilerimizi şükran ve saygıyla hatırlıyoruz. 

Ülkemizin demokrasi ve refahına yönelik içerden ve dışardan yapılan her türlü saldırıya karşı, bizlere emanet edilen Cumhuriyet’imizi her alanda geleceğe taşıyarak cevap verdiğimizden ve vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Vatan ve demokrasi sevgisiyle yoğrulan anlayışımızı, gelecek nesillere hayatın her alanında aktarmak için federasyonumuz, on binlerce sualtı sporu sevdalısına rehberlik etmektedir. Geleceğimizin garantisi olan gençlerimizin sağlıklı beden ve zihinleri üzerinde ülkemizi yükseltmek için çalışmalarına var gücüyle devam edecektir.  

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu olarak, sualtı topluluğu üyelerimizin, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en samimi duygulara bir kez daha kutluyoruz. 

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin ÖZEN

 

Hakkında