30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

30 Ağustos 1922 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Başkomutanlığı’nda Kurtuluş Savaşı’mızın kaderini belirleyen Büyük Taarruz’un 97. Yılı’nı ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde onur duyarak kutluyoruz.

Üzerinde yaşadığımız çağdaş Türkiye’nin varoluşunu sağlayan Türk tarihinin en önemli zaferlerinden olan 30 Ağustos Zaferi ile Türk Ordusu ve Türk Halkı, esareti asla kabul etmeyeceğini dünyaya kanıtlamıştır.

Vatan toprağı için hiç düşünmeden göğsünü siper eden Kurtuluş Savaşı’mızın kahraman Türk Ordusu’na ve halkına olan minnet duygusuyla ve vatan sevgisiyle daha güzel ve güçlü bir Türkiye için sorumluluklarımızın ve görevlerimizin bilinciyle yaşıyoruz.

Kahraman halkımızın ve ordumuzun bizlere bıraktığı cesur ve onurlu ruhtan aldığımız güçle, ülkemizin bütünlüğüne ve bekasına yönelik her türlü anti demokratik kalkışmanın, müdahalenin ve bölücü hareketlerin, dışardan gelecek tehditlerin karşısında tek yumruk olarak duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Tarihimizden bizlere kalan mücadele ruhu ve gücü, gelecek nesillere aktaracağımız en değerli emanetler olacaktır.

Kurtuluş Savaşı’mızdan bugüne kadar, vatanımızın hattı ve sathı müdafaasında canlarını hiçe sayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman şehitlerimizin ruhunu rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükrânlarımızı sunuyoruz.

Sualtı topluluğu üyelerimizin, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en derin duygularımızla kutlarız.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

 

Hakkında