30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

Kurtuluş Savaşı’nın şanlı zaferlerinden olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı’nı ülkemiz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda kahramanlık, fedakârlık, cesaret ve kararlılıkla perçinlenen Kurtuluş Savaşı’mızın kaderi, 30 Ağustos 1922’deki Büyük Taarruz ve ardından gelen zaferle şekillendi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında, kahraman Türk askeri ve fedakâr Türk halkının kazandığı bu büyük zafer, tarihimizin en görkemli başarılarından biridir.

Bu zaferin kazanılmasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit düşen atalarımızı rahmetle anıyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyoruz.

Modern Türkiye’nin çağdaş vatandaşları olan bizler, atalarımızın fedakârlıklarına, bizlere bıraktığı cennet vatanıher alanda daha ileriye taşımakla sorumluyuz. Bu sorumluluğun gereklerini yerine getirmek için her vatandaşımıza büyük görevler düşmektedir.

Bu bilinçle yaşayan onbinlerce üyesi bulunan Sualtı Sporları Federasyonu olarak, sualtı topluluğu ailemiz başta olmak üzere tüm Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tüm kalbimizle kutlarız.

Hakkında