“Karadeniz Arkeolojisi” Konulu 10. Uluslararası Sualtı Araştırmaları Sempozyumu 16-18 Aralık’ta Samsun’da Düzenlenecek

“KARADENİZ ARKEOLOJİSİ” KONULU 10. ULUSLARARASI SUALTI ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU  16-18 ARALIK’TA SAMSUN’DA DÜZENLENECEK

Her yıl düzenlenen Uluslararası Sualtı Araştırmaları Sempozyumlarının onuncusu bu sene 16-18 Aralık 2016 tarihlerinde “Karadeniz Arkeolojisi” temasıyla Samsun’da düzenlenecektir. Sempozyum duyurusu aşağıda yer almaktadır:

“Saygıdeğer Bilim İnsanları,

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ile birlikte 16-18 Aralık 2016 tarihinde Uluslararası bir arkeoloji sempozyumu düzenlenecektir. UNESCO Sualtı Arkeolojisi UniTwin Network, ICOMOS Uusularası Sualtı Kültür Mirası Komitesi, CMAS, DAN-Europe ve Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı tarafından desteklenen sempozyuma başvuru tarihi 10 Aralık 2016’da sona erecektir. Oturum Samsun Üniversitesi’nde 16 ve 17 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olup tüm ilgililere açıktır.

Geleneksel olarak yapılan 10. ISUR ve “Uluslararası Karadeniz Arkeoloji Sempozyumu / International Black Sea Archaeology Symposium”un konusu “Karadeniz’de Kıyı Arkeolojisi / Coastal Archaeology at Black Sea” olarak belirlenmiştir. Ancak deniz ve sualtı alanındaki her türlü bildiriye de açıktır. Sempozyumda sunulan bildiriler kitaba dönüştürülecektir.

Sempozyuma katılmak isteyen tüm değerli araştırmacıların, 250 kelimelik özetlerini Türkçe ve İngilizce olarak davut.yigitpasa@omu.edu.tr, adresine göndermeleri gerekmektedir. Detaylar genama.info adresindedir.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında