4-5 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan bir ve iki yıldız dalış eğitmeni sınavına girmeye hak kazanan adayların dikkatine

4-5 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan bir ve iki yıldız dalış eğitmeni sınavına girmeye hak kazanan adayların dikkatine,

• Adayların 04 Haziran 2016 tarihinde saat 08.30’da, Türk Balıkadamlar Spor Kulübü’nde hazır bulunmaları gerekmektedir.

• Eğitmen adaylarına tüp ve ağırlık desteği verilecektir. Bunun dışındaki tüm dalış malzemeleri ve gerekli donanım (özellikle pusula, hesap makinesi ve şamandıra) adaylar tarafından temin edilerek sınav sırasında yanlarında bulundurulacaktır.

• Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavına katılacak adaylar TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 12’de belirtilen sınav kapsamında, Güncel TSSF/CMAS Bir, İki ve Üç Yıldız Dalıcı Kitapları, Pratik Eğitim Eğitmen El Kitabı ve CD si, zorunlu oldukları uzmanlıkların teorik ve pratik becerileri ile mevcut Yönetmelik ve Talimatlardan sorumlu olacaklardır.

• Bir ve İki Yıldız Dalış Eğitmeni Sınavına katılacak tüm adayların mevcut TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Madde 6’da belirtilen katılım koşullarına uygunlukları denetlenecektir.

• Eksik evrak ile başvuru yapan ve koşulları yerine getirmediği görülen adaylar sınava alınmayacaktır.

• Sınav günü tüm adayların T.C. sınırları içerisinde geçerli ve resimli kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik gösteremeyen adaylar sınava alınamayacaklardır.

• Kesin liste ilan edildikten sonra, sınava katılmayanlara gerekçesine bakılmaksızın başvuru bedelinin yarısı iade edilir.

• Teorik sınavlara itiraz sonuçlar açıklandıktan sonraki 15 dakika içinde sözlü ve 1 saat içinde yazılı olarak yapılır. İtiraz bedeli 350 TL’dir. İtirazında haklı olana bu bedel geri ödenir. Uygulama sınavına, sonuçlarının internet sitesinde ilanından sonra 2 gün içinde itiraz edilebilir. İtiraz bedeli 350 TL’dir ve bu bedel ödendikten sonra itiraz yazılı olarak sınav kuruluna iletilir. Adayın itirazı haklı bulunursa ödediği bedel iade edilir.

• BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar en az ilköğretim ya da ortaokulu bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.

• BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, Üç yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olduklarını gösterir DALIŞ KAYIT DEFTERLERİNİN ASILLARINI ve ÜÇ YILDIZ DALICI BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.

• BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, üç yıldız dalıcının sahip olma mecburiyetinde olduğu uzmanlıklara (ilkyardım, yön bulma ve derin dalış) ek olarak OKSİJEN KULLANIMI ve GECE DALIŞI uzmanlıkları ve ayrıca seçeceği diğer 5 adet uzmanlığa ait uzman dalıcı belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

• İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, en az lise bitirmiş olduğuna dair diploma veya üst seviyede öğrenci olanların öğrenci olduğuna dair belge ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.

• İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ sınavına katılacak adaylar, TSSF/CMAS bir yıldız dalış eğitmeni olduklarına dair BRÖVELERİNİN ASILLARINI sınav günü ibraz edeceklerdir.
 BİR YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI

1.              OLGUN GÜNGÖR

2.              ERCAN DURMUŞ

3.              OSMAN BARBAROS ZÖNGÜR

4.              BİRSEN FERAY BİÇGEL

5.              MUSTAFA HILDIR

6.              UĞUR DÖNÜM

7.              HAYRİ ERTUĞRUL ÇETE

8.              MURAT CANTAŞ

9.          DİLARA KULAKAÇ

10.          İLKER ALTIPARMAK

11.          SELAHATTİN ÇEVİK

12.          HAMİT SİNAN ERDEN

13.          KENAN GEREKLİ

14.          MURAT DİKİCİ

15.          SİNAN ULUSOY

16.          MELİKCAN YENİŞEN

17.          ZEYNEP GÜLER

18.          SİBEL CAN AKIN

19.          FATMA ELİF ÖZTÜRK

20.          RİFAT BURAK ERGÜL

21.          ENVER DENİZHAN RAMAKAN

22.          BERK YELDAN

23.          ÖZAY KÖKTEN

24.          METE TÜNERİ

25.          SEDAT DURAK

26.          FIRATCAN GEDİK

27.          VOLKAN TUNÇ

28.          ABDULKADİR ŞAVLI

29.          HAKAN LEVENT

30.          ADNAN YANIK

31.          ADNAN CEMRE AKSOY

İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMENİ ADAYLARI

1.              MUSTAFA BAYKAL

2.              HÜSEYİN CANER TAŞÇI

3.              ALPAY BAŞARAN

4.              LEVENT PEKER

 

TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU