5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun

5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun,

İçinde yaşadığımız Dünya’nın havasını, suyunu, yeşilini ve toprağını koruyup yaşatarak gelecek nesillere nefes alan bir Dünya bırakmak hepimizin öncelikli görev, mücadele ve sorumluluğudur.

Olmazsa, biz dahil hiçbir canlının yaşayamayacağı biyosferdeki  % 21 oranındaki oksijenin %70’ni denizler ve okyanuslardaki fitoplankton ile denizçayırlarının bizlere sağladığını biliyor muyuz?

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, bu sorumlulukla bilinçli dalıcı, rehber ve eğitmenler yetiştirmek için eğitim sistemini sürekli güncelleştirmektedir. Kirletilen ve asitlenen denizler destekledikleri bütün yaşamları da etkiliyorlar. Denizlerimizin insanoğlu için ne kadar değerli olduğuna korunması gerektiğine dikkat çekmek için çalışmaya devam ediyoruz.. Yeni nesle çevreyi, denizleri koruma ve yaşatma bilincini aşılamak için bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri daha da genişletip yaygınlaştırarak sürdüreceğiz.

Bu vesileyle yaşam kaynağımız olan Dünya’yı yok etmemizi değil, yaşatmamız gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlatan 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nüz kutlu olsun.

Doç. Dr. Şahin ÖZEN

TSSF Başkanı