A Milli Erkek Takımı’mız Bugün Avrupa Şampiyonu Olmak İçin Oynayacak

A Milli Erkek Takımı’mız Bugün Avrupa Şampiyonu Olmak İçin Oynayacak

Sualtı Hokeyi A Milli Erkek Takımı’mız Avrupa Şampiyonluğu için bugün Türkiye saati ile 15.00’da İngiltere ile final maçına çıkacak.

Geçen yıl Avustralya’da Dünya İkincisi olan Sualtı Hokeyi A Milli Erkek Takımı’mız, 21 Ağustos’ta Macaristan’ın Eger şehrinde başlayan ve bugün sona erecek olan 2017 Sualtı Hokeyi Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda güçlü rakiplerine eleyerek finale yükselme başarısını gösterdi.

Çeyrek finalde Sırbistan’ı 10-0, yarı finalde İspanya’yı 6-2 gibi farklı galibiyetlerle geride bırakan millilerimiz, şampiyonanın favori takımlarından İngiltere ile finale kaldı. Şampiyonadaki ilk karşılaşmasını da İngiltere ile yapan ve 1-1 berabere kalan Türkiye, bugün yine İngiltere ile final maçı yaparak Avrupa Şampiyonluğu’na son noktayı koyacak. Sualtı Hokeyi A Milli Kadın Milli Takımı’mız ise 5.lik için bugün Macaristan ile karşılaşacak.

A Milli Erkek Takımı’mız İngiltere ile en son geçen yıl Dünya Şampiyonası yarı finalinde karşılaşmış ve hakem kararıyla 2 kişi kalan millilerimizin, son dakika golüyle İngiltere’yi yenmesi Dünya Şampiyonası’nın en çok konuşulan olayı olmuştu.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “İNŞALLAH ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Milli Takım kafilesine bizzat başkanlık yapan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Millilerimiz son Dünya Şampiyonası’nda ikinci olarak uluslararası yarışmalarda çok ciddi bir çıkış yakaladı. Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya alarak bu performansımızı daha da pekiştirmek istiyoruz. İnşallah bugün ülkemizin gurur duyacağı güzel bir haber vermeyi umuyoruz” dedi.

MİLLİ TAKIM KAFİLEMİZ…

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında, Kadir Kırlıoğlu, Murat Önder Ölçmener, Muhammet Ali Eyüpoğlu, Kerim Deniz Çeliköz antrenörlüğündeki Erkek A Milli Takımı’mız 12, Kadın A Milli Takımı’mız 11, Master Milli Takımı’mız 7 sporcudan oluşuyor. Toplam 36 kişilik Milli Takım kafilemizde Hakem Ömür Battal da yer alıyor.

2017 Sualtı Hokeyi Büyükler Avrupa Şampiyonası organizasyonu linki:
http://www.uwheuro2017.com/#accreditation
https://www.facebook.com/uwheuro2017/

Maç Videosu

Δημοσιεύτηκε από 15th CMAS Underwater Hockey European Championships 2017 στις Σάββατο, 26 Αυγούστου 2017

 

Hakkında