A Millilerimiz Finlandiya’da Avrupa Beşincisi Oldu

A MİLLİLERİMİZ FİNLANDİYA’DA AVRUPA BEŞİNCİSİ OLDU

Sualtı Ragbisi Avrupa Şampiyonası’nda Erkek ve Kadın A Milli Takımları’mız beşinci oldu.

26 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapılan Sualtı Ragbisi Avrupa Şampiyonası’nda milli takımlarımız güçlü rakipleriyle nefes kesen mücadeleler ortaya koydu.

A Milli Erkek Takımı’mız, Almanya, İsveç ve Finlandiya’nın olduğu C Grubu’nda, A Milli Kadın Takımı’mız ise Finlandiya, Norveç ve Danimarka’nın olduğu A Grubu’nda yarıştılar. Özellikle Erkek Milli Takımı’mız rakipleriyle yaptığı maçların ilk yarısında sualtında belirgin bir üstünlük sağladı. Ancak bu performanslarını maçların genellikle 2. yarısına yansıtamadılar. Son derece zor bir spor olan sualtı ragbisinin Avrupa Şampiyonluğu maçlarında elde ettikleri toplam skorlarla Milli Takımları’mız kadınlar ve erkeklerde Avrupa beşincisi oldu.

“HEDEFİMİZ İLK DÖRTTE OLMAKTI”

Sualtı Ragbisi Milli Takımı Antrenörü Tarkan Laleli, “Kadınlarda ve erkeklerde ilk 4 takım içinde olmayı hedefliyorduk. Özellikle erkeklerde madalya kürsüsüne çıkmak için Finlandiya’ya gelmiştik. Maalesef istediğimiz sonuçları alamadık. Rakiplerimizin taktik ve performanslarına artık aşinayız. Eksikliklerimizi daha disiplinli çalışmalarla giderip bundan sonraki şampiyona için kesinlikle daha üstün maçlar ortaya koyacağımıza eminim” diye konuştu.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ÖZEN: “BU SONUÇ, ŞAMPİYONLUK İÇİN BİZİ ATEŞLEYECEK”

Avrupa beşinciliğini değerlendiren Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen ise, “Öncelikle millilerimizi ve teknik kadromuzu verdikleri mücadelelerden dolayı kutluyorum. Aldığımız sonuç hedefimizin biraz gerisinde kaldı. Ama bu bizi üzmedi, aksine  gelecek şampiyonluk için takımlarımızı ateşleyecek motivasyon ve azmin lokomotifi olacaktır. Millilerimiz kesinlikle moral bozukluğu yaşamamalı. Çocuklarımız taktik, koordinasyon, güç ve performans açısından şampiyonluğa imza atacak düzeydedir. Federasyon olarak her zaman onları destekleyeceğiz ve yanlarında olacağız” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

 

Hakkında