AKDENİZ PLAJ OYUNLARI’NDA MİLLİLERDEN 3 BRONZ MADALYA

    2.AKDENİZ PLAJ OYUNLARI’NDA MİLLİLERDEN 3 BRONZ MADALYA

Yunanistan’ın Patras şehrinde devam eden 2. Akdeniz Plaj Oyunları’nda Türkiye’den katılan tek federasyon olan TSSF’nin Paletli Yüzme A Milli Takımı dün 3 bronz madalyaya imza attı.

26 ülkeden 1200 sporcunun katıldığı ve 11 ayrı spor branşında mücadelelerin yapıldığı 2. Akdeniz Plaj Oyunları’na ülkemizden katılan tek federasyon olan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) , Paletli Yüzme A Milli Takım Sporcuları ile dün 3 madalyaya imza attı.  Paletli yüzme büyüklerde madalyalar  Tuğcan Kaytar, Derin Toparlak ve 4×100 karma bayrak yarışında geldi. Tuğcan Kaytar, 100 m. su üstünde 36.22 saniyelik derecesiyle üçüncü olarak oyunlardaki ilk madalyamızı aldı. Yunanistan’dan Anastasios Mylonakis 35.40 saniyelik derecesiyle birinci olurken, takım arkadaşı Ioannis Pipinias 36.15 saniye ile ikinci oldu. Tuğcan Kaytar, bu yıl Mısır’da yapılan Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda 2 bronz madalya kazanmıştı.

İkinci bronz madalya Derin Toparlak’tan geldi. Türkiye’nin büyüklerde ilk Avrupa Şampiyonluğunu kazanan Milli Sporcusu Derin Toparlak, 400 m. su üstünde 3  dk. 6 sn. 94 saliselik derecesiyle üçüncü olarak bronz madalya aldı. Bu yarışmada İtalyan Stefano Figini, 3.04 dakikalık derecesiyle altın, yine İtalyan bir diğer sporcu Gianluca Allegretti ise 3 dk. 6 sn. 57 saliselik derecesiyle gümüş madalya aldı.

Dünkü paletli yüzme yarışlarındaki üçüncü madalyamız ise 4×100 karma bayrak yarışında geldi. Derin Toparlak, Beril Ülker, Ayşe Ceren Yeşilbaş ve Ömer Faruk Saydam’dan oluşan Milli Takım’ımız, 2.39 dakikalık derecesiyle üçüncü gelerek bronz madalya kazandı. 2.33 dk.lık derecesiyle Yunanistan altın, Fransa ise 2.37 dakika ile gümüş madalya kürsüsüne çıktı.

31 AĞUSTOS’TA SONA ERECEK

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen, 25 Ağustos’ta başlayan 2. Akdeniz Plaj Oyunları 31 Ağustos’ta sona erecek. Paletli Yüzme A Milli Takımı’mız bugün ve yarın farklı disiplinlerde mücadelelerine devam edecek.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Milli sporcularımız gerçekten iyi mücadeleler sergiliyorlar. Madalya alan sporcularımızı kutluyorum. Bugün ve yarın da müsabakalar devam ediyor. Her sporcumuza başarılar diliyorum” dedi.

PALETLİ YÜZME A MİLLİ TAKIMI KADROMUZ

Türkiye Olimpiyat Komitesi’nden Sezel Tansel’in de yer aldığı Paletli Yüzme A Milli Takımı kafilesi TSSF Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özel, Antrenör Özgür Alemdar, sporcular Derin Toparlak, Ömer Faruk Saydam, Tuğcan Kaytar, Ceren Yeşilbaş ve Beril Ülker’den oluşuyor.

Hakkında