ALTIN PALET SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 11-14 EKİM 2017/AYDIN-KUŞADASI PROGRAMI

Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası 11-14 EKİM 2017/AYDIN-KUŞADASI son duyuru ve program:

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası 11-14 EKİM 2017 tarihlerinde AYDIN-KUŞADASI’NDA düzenlenecektir. Yarışma ile ilgili başlıca detaylar aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir:

1-Yarışma oteli;

KoruMar Hotel
Adres:
 Türkmen Mah. Gazi Beğendi Bulvarı No:13 KoruMar Hotel De Luxe Kuşadası /Aydın, 09400 Kuşadası/Aydın
Telefon: 0850 340 0102

Konaklama Fiyatları : (Alkolsüz Herşey Dahil)

  • Tek Kişilik Oda / Günlük 195 TL
  • İki Kişilik Oda / Günlük 260 TL
  • Üç Kişilik Oda / Günlük 360 TL
  • Deniz Manzara Farkı / Kişi Başı/Günlük 15 TL

İki yetişkin ile aynı odada kalmak kaydıyla 1. Çocuk 0-12 yaş ücretsiz, 2. Çocuk 0-2 yaş ücretsiz, 3-12 yaş % 50 indirimlidir.

Yukarıdaki fiyatlar 01.10.2017-16.10.2017 tarihleri arasında yapılacak konaklamalar için geçerlidir.

2- Yarışma ön başvuru süresi 21 Eylül 2017 mesai bitiminde sona ermiştir.

3- Başvuru formunu gönderen yarışmacı TSSF tarafından düzenlenen yarışmanın tüm koşullarını kabul etmiş olur.

4- Yarışma kayıtları 11 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 14:00-18:00 arası KoruMar Hotel  Artemis Salonunda yapılacaktır. Yarışmacıların kayıt sırasında aşağıdaki belgeleri de sunmaları gerekmektedir:

  • Başvuru formu (ıslak imzalı)
  • CMAS dalış belgesi(en az 2**)
  • CMAS dışı dalış belgesi varsa” Dalış İzin Belgesi”(TSSF’den alınır)
  • Kulüp lisansı
  • Takım listesi (=kafile listesi)
  • 18 yaşından küçükse veli izin belgesi
  • Risk kabul beyanı (kayıt sırasında da imzalayabilir)

*İlk defa lisans çıkartacaklar veya lisanslarını yenileyecek olanlara gerekli olan belgeler ve izleyecekleri yollar www.tssf.gov.tr adresinden formlar bölümünde sporcu lisansları kısmında bulunmaktadır.

**Dalış eşleri ve model serbest dalıcılar için kulüp lisansına gerek yoktur. İsteğe bağlı olarak lisans çıkarılabilir.

5- Yarışmanın dalış hizmetlerine  aşağıdaki dalış merkezleri destek vermektedir. 11 Ekim 2017 tarihinde veya öncesinde yarışma noktalarında yapılacak antreman dalışı içinde bu merkezlerle bağlantıya geçilip rezervasyon yapılması gerekmektedir. Bu dalışlar için yarışmacılar kendileri ücret ödeyeceklerdir.

  • Active Blue Dalış Merkezi
    Tağmaç Saraçoğlu 0532 707 4909
    Labranda Efes Prenses Oteli & Aqua Fantasy Oteli
  • Adrenaline Dalış Merkezi
    Serkan Özbilir Gümüş 0544 830 5005
    Piney bay Otel
  • Aquasport Dalış Merkezi
    Ali Özmen 0546 762 3455
    Setur marina içi Otromondo Teknesi
  • Cumhur Gedikoğlu Dalış Merkezi
    Cumhur Gedikoğlu 0535 526 6430
    Korumar Hotel içi
  • Diverbees Dalış Merkezi
    Selçuk Arı 0533 351 0979
    Alkoçlar Adakule Hotel içi
  • Kiwi Dalış Merkezi
    Kubilay Akgür 0541 558 6443
    Blus Sky Hotel içi
  • Kuşadası Dalış Merkezi
    Tolga Pat 0544 376 2211
    Setur Marina içi Derin Pat Teknesi

6- Yarışmanın programda ve işleyişinde TSSF ve Sualtı Görüntüleme Teknik Kurulu şartları göz önüne alarak değişiklik yapabilir.

7-Yarışma noktaları;

  • Adabanko 1-2 / 37.52.06   27.13.36
  • Korumar 1-2  / 37.52.39   27.15.53

Yedek dalış noktası: (kötü hava şartlarından dolayı)

  • Yılancı Burnu / 37.51.35   27.14.35

8- Yarışma özel kategorisi ; DENİZ TAVŞANLARI = Nudibranchlar’dır.

9- Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası 11-14 EKİM 2017/ AYDIN-KUŞADASI Jüri Üyeleri aşağıdaki gibidir;

Fotoğraf jüri üyeleri:

  • Prof Dr Orhan Aytür (Başkan)
  • Kerim Sabuncuoğlu
  • Alptekin Baloğlu
  • Cenk Ceylanooğlu
  • Engin Aygün

Video Jüri Üyeleri:

  • Lutfü Tanrıöver (Başkan)
  • Savaş Karakaş
  • Emre Karakoyunlu

10- Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası 11-14 EKİM 2017/ AYDIN-KUŞADASI’nın programı aşağıdaki gibidir:

*TARİH *GÜN *SAAT *İŞLEM *KONUM
11-Ekim-2017 Çarşamba 08:30 Kuşadası Setur Marinaya transfer Korumar Otel
11-Ekim-2017 Çarşamba 08:30 -09:00 Antreman dalışları için yarışma bölgesine hareket Kuşadası Setur Marina
11-Ekim-2017 Çarşamba 09:00 – 10:30 1.Antreman dalışı Adabanko1-2

Korumar 1-2

11-Ekim-2017 Çarşamba 10:30 – 11:30 Teknede öğle yemeği Adabanko1-2

Korumar 1-2

11-Ekim-2017 Çarşamba 11:30 – 13:00 2.Antreman dalışı Adabanko1-2

Korumar 1-2

11-Ekim-2017 Çarşamba 13:00 – 13:30 Kuşadası Setur Marinaya dönüş

 

Kuşadası Setur Marina
11-Ekim-2017 Çarşamba 13:30 – 14:00 Otele transfer Korumar Otel

* BU PROGRAM OPSİYONELDİR. YARIŞMACILARIN İSTEĞİNE BAĞLI KATILIM VARDIR. ANTREMAN DALIŞLARINA KATILMAK İSTEYEN YARIŞMACILAR EN AZ 10 GÜN ÖNCEDEN  DALIŞ MERKEZLERİNDEN REZERVASYON YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR. ANTREMAN DALIŞLARI ÜCRETLİDİR VE YARIŞMACILAR TARAFINDAN ÖDENİR. ANTREMAN DALIŞLARININ İŞLEYİŞİNDEN VE YAŞANABİLECEK SORUNLARINDAN YARIŞMANIN DÜZENLEME KURULU SORUMLU DEĞİLDİR.

TARİH GÜN SAAT İŞLEM KONUM
11-Ekim-2017 Çarşamba 14:00 – 18:00 Kesin kayıt ve formatlanan kartların teslimi Artemis Salonu
11-Ekim-2017 Çarşamba 19:00 – 19:45 Teknik toplantı ve yarışmacıların teknelerinin belirlenmesi için kura çekimi Artemis Salonu

**Saat 20:00 de Artemis Salonunda organizasyonda görev alanların katılacağı toplantı yapılacaktır.

TARİH GÜN SAAT İŞLEM KONUM
12-Ekim-2017 Perşembe 07:30 Kuşadası Setur Marina transfer Korumar Otel
12-Ekim-2017 Perşembe 08:00 -08:30 Yarışma dalışları için yarışma bölgesine hareket ve kartların teslim edilmesi Kuşadası Setur Marina
12-Ekim-2017 Perşembe 09:00 – 10:30 1.yarışma dalışı Adabanko1-2
Korumar 1-2
12-Ekim-2017 Perşembe 10:30 – 11:30 Teknede öğle yemeği Adabanko1-2
Korumar 1-2
12-Ekim-2017 Perşembe 11:30 – 13:00 2.yarışma dalışı Adabanko1-2
Korumar 1-2
12-Ekim-2017 Perşembe 13:00 – 13:30 Kuşadası Setur Marinaya dönüş Kuşadası Setur Marina
12-Ekim-2017 Perşembe 13:30 – 14:00 Otele transfer Korumar Otel
12-Ekim-2017 Perşembe 15:00 – 17:30 Görüntülerin kaydedilmesi Artemis Salonu
12-Ekim-2017 Perşembe 17:30 – 18:00 Kartların yarışmacılara verilmesi Artemis Salonu
12-Ekim-2017 Perşembe 19:00 – 20:30 Formatlanan kartların yarışmacılar tarafından teslimi Artemis Salonu

TARİH GÜN SAAT İŞLEM KONUM
13-Ekim-2017 Cuma 07:30 Kuşadası Setur Marinaya transfer Korumar Otel
13-Ekim-2017 Cuma 08:00 -08:30 Yarışma dalışları için yarışma bölgesine hareket ve kartların teslim edilmesi Kuşadası Setur Marina
13-Ekim-2017 Cuma 09:00 – 10:30 3.yarışma dalışı Adabanko1-2
Korumar 1-2
13-Ekim-2017 Cuma 10:30 – 11:30 Teknede öğle yemeği Adabanko1-2
Korumar 1-2
13-Ekim-2017 Cuma 11:30 – 13:00 4.yarışma dalışı Adabanko1-2
Korumar 1-2
13-Ekim-2017 Cuma 13:00 – 13:30 Kuşadası Setur Marinaya dönüş Kuşadası Setur Marina
13-Ekim-2017 Cuma 13:30 – 14:00 Otele transfer Korumar Otel
13-Ekim-2017 Cuma 15:00 – 17:30 Görüntülerin kaydedilmesi

Ve yarışmacılara teslimi

Artemis Salonu
13-Ekim-2017 Cuma 19:30 – 21:30 Yarışma için seçilen görüntülerin teslimi Artemis Salonu
TARİH GÜN SAAT İŞLEM KONUM
14-Ekim-2017 Cumartesi 07:00 -08:00 Yarışma için seçilen videoların teslimi Artemis Salonu
14-Ekim-2017 Cumartesi 08:00- 11:00 Seçici kurul değerlendirmesi İonia Salonu Aphrodisias Salonu
14-Ekim-2017 Cumartesi 18:00 -19:00 Ödül töreni İlan edilecek
14-Ekim-2017 Cumartesi 19:00 – 19:30 Kapanış töreni Ilan edilecek

 

***TSSF VE SUALTI GÖRÜNTÜLEME TEKNİK KURULU ŞARTLARA GÖRE BU PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

Hakkında Hilal Çelik

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“TSSF Mavide Kal Online Sualtı Fotoğraf Yarışması” başvuru süresi 18 Mayıs 2020 tarihinde sona ermiştir.

“TSSF Mavide Kal Online Sualtı Fotoğraf Yarışması” başvuru süresi 18 Mayıs 2020 tarihinde sona ermiştir. …