ALTIN PALET SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KAŞ’TA BAŞLADI

ALTIN PALET SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KAŞ’TA BAŞLADI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası yarışmaları bugün Antalya’nın Kaş ilçesinde başladı. Şampiyonanın tema kategorisi bu yıl deniz tavşanları olarak belirlendi.

Fotoğraf ve video kategorisinde 15 spor kulübünden 30, dalış eşleriyle birlikte toplam 60 yarışmacı, Kaş açıklarında 17-18 Ekim’de 4 dalış gerçekleştirerek farklı disiplinlerde madalya getirecek en iyi sualtı görüntülerini çekmeye çalışacak. Kanyon, Hidayet, Heybeli Ada ve Güvercin Ada bölgesinde yapılacak dalışlarda çekilecek fotoğraflar balık, makro, konulu makro, geniş açı ve modelli geniş açı disiplinlerinde fotoğraf jürisi tarafından değerlendirilecek. Video kategorisindeki çekimler ise video jürisi tarafından değerlendirilerek en iyi ilk üç belirlenecek. Türkiye Şampiyonası’nda tema kategorisi, bu yıl deniz tavşanları olarak belirlendi. Jürinin, 19 Ekim’de yapacağı değerlendirme sonrasında Türkiye Şampiyonu olan ve madalya kazanan yarışmacılar, ödüllerini aynı gün yapılacak törenle alacaklar.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’na katılan yarışmacılara başarılar dilediğini ifade ederek, organizasyonda desteği ve emeği olan bütün kurum ve kişilere teşekkür ettiğini belirtti.

TSSF ALTIN PALET SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI PROGRAMI

Yer: Antalya-Kaş

Tarih: 17-19 Ekim 2019

Yarışmalar:

17 ve 18 Ekim’de yarışma bölgesine hareket saat 07:30’da Kaş Limanı’ndan gerçekleştirilecek.

17 Ekim Perşembe saat 09:00-15:00

18 Ekim Cuma saat 09:00-15:00

Kapanış ve madalya töreni:

19 Ekim Cumartesi saat 19:00-20:00/Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli

Hakkında