Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası Kuşadası’nda Düzenlenecektir

Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası 11-14 Ekim 2017 tarihlerinde Kuşadası/Aydın’da düzenlenecektir.

Yarışma Talimatı için TIKLAYINIZ.

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.


MÜSABAKA :
Adı : Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası
Tarihi : 11-14 Ekim 2017
Yeri : Kuşadası / Aydın

TEKNİK TOPLANTI :
Tarihi : 11 Ekim 2017 Çarşamba
Saat : 19.30
Yeri : KORUMAR HOTEL DE LUXE Konferans Salonu – Kuşadası / Aydın

BAŞVURU KOŞULLARI :
Başvuru Süresi:
Yarışmaya katılacak olan kulüpler ekte belirtilen yarışma katılım formu ve lisans evraklarını en geç 15 Eylül 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonumuzun İstanbul birimine (0216 348 55 44 numaralı) fakslaması gerekmektedir.
15 Eylül 2017 Cuma günü TARİHİNE KADAR BAŞVURU YAPMAYAN KULÜPLER MÜSABAKAYA KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR.

LİSANS İŞLEMLERİ :
Başvuru Süresi:
Müsabakaya başvuru yapacak olan kulüplerin lisans evraklarını eksiksiz olarak son başvuru tarihi olan 15 Eylül 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir. Belirtilen tarih sonrasında evrak göndermeleri durumunda lisans işlemleri yapılamayacaktır.
SİSTEMDE YAŞANACAK OLUMSUZLUKLARDAN KULÜPLERİMİZİN VE SPORCULARIMIZIN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN LİSANS EVRAKLARINI ZAMANINDA GÖNDERMELERİ GEREKMEKTEDİR.
Lisans işlemleri ile ilgili olarak Federasyonumuzun internet sitesinde formlar bölümünde bulunan lisans işlemleri bölümünden detaylı bilgi alınabilir, formlara ulaşılabilir.

GENEL BİLGİLER :

 1. Kulüpler; Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı takım listelerini ve sporcuların 2016 sezonu vizeli lisanslarını teknik toplantıda Federasyon Yetkililerine/Merkez Hakem Kurulu yetkililerine vereceklerdir. Listeler; her takım ayrı olarak düzenlenecek, katılımcıların adı soyadı ve lisans numaraları yazılarak hazırlanacaktır. Onaylı takım listesi olmayan kulüpler ile lisanssız sporcular yarışmalara katılamayacak listelerde silinti ve kazıntı yapılmayacaktır. Silinti ve kazıntı yapılan listeler işleme alınmayacaktır. Sporcular ferdi lisans ile yarışmalara katılamayacaklardır. Dalış eşlerinin bu listeye kaydettirilmesi zorunlu değildir. Sadece lisanslı sporcuların listede adlarının olması zorunludur.
 2. Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’ na katılım sadece kulüp lisansı ile olmaktadır. Bağlı bulunduğunuz kulüp yöneticisi ile iletişime geçerek gerekli işlemleri yapınız.
 3.  Yarışmalara katılacak idareci, antrenör ve sporcular izinlerini, bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alacaklardır.
 4. Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası harcırah ödemeleri aşağıda ki şekilde yapılacaktır.
  • Sualtı Görüntüleme Yarışma Talimatı Madde 27 – (1)’e göre “Milli Takım toplam puanı üzerinden Fotoğraf ve Video dalında ilk 5 e giren yarışmacı ve dalış eşlerine resmi olarak belirlenmiş harcırah bedeli ödenir.”
 5. Yarışma ile ilgili süresi içinde yapılan her türlü itirazlar; Federasyonun Yönetim Kurulunca belirlenen 350.-TL kadar ücretin Federasyon Yetkililerine tutanakla teslim edilmesinden sonra, yarışma anında Merkez Hakem Kuruluna yazılı olarak yapılacaktır. Merkez Hakem Kurulu yapılan itirazı, hak kaybı olmayacak bir zaman içinde değerlendirecektir. İtirazı haklı görülenlerin parası kulüplerine geri ödenecektir.

YARIŞMA TALİMATI :
Müsabaka, 24/02/2009 günü (Değişiklik 12/09/2014) Spor Genel Müdürlüğü web sayfasında yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Sualtı Görüntüleme Yarışmaları Talimatı’ na göre yapılacaktır. Talimat federasyonumuz internet sayfasından indirilerek bilgi sahibi olunmalıdır. Yarışmaya katılım halinde talimatın bütün maddeleri kabul edilmiş olur.

YARIŞMA NOKTALARI :

 • Ada Banko 1
 • Ada Banko 2
 • Korumar 1
 • Korumar 2
 • Mağaraönü
 • Pamucak Banko
 • Uçak

Yedek dalış bölgesi : ( hava şartlarından dolayı)
Yılancı burnu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında