Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen CMAS 6.SERBEST DALIŞ OUTDOOR DÜNYA ŞAMPİYONASI dün yapılan Açılış Seremonisi ve Bugün Yapılan CWT – Sabit Ağırlık kategorisi müsabakaları ve müsabakalar sonrası yapılan Ödül töreni ile devam ediyor.

Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen 6.CMAS 6.SERBEST DALIŞ OUTDOOR DÜNYA ŞAMPİYONASI dün yapılan Açılış Seremonisi ve Bugün Yapılan CWT – Sabit Ağırlık kategorisi müsabakaları ve müsabakalar sonrası yapılan Ödül töreni ile devam ediyor.

            Serbest Dalış Outdoor branşında üst üste 6.sını düzenlediğimiz ve hem CMAS hem de TSSF tarihinde ilklere sahne olan müsabakalar 1. Günü sonunda yapılan ödül töreni ile renkli görüntülere sahne oldu.

            39 Ülkeden 120 nin üzerinde katılımla CMAS ve TSSF tarihinde bir ilk olan Dünya Kupasın da aynı zamanda müsabaka Platformu sayısında da dünya da daha önce yapılmayan bir ilk barındırmakta.

Sporcu sayısının fazla olması sebebi ile önceki senelerde iki olan platform sayısı 3 e çıkartılarak yarışların sağlıklı şekilde ilerlemesi sağlandı.

            Kaş yarımadasında bulunan CMAS-TSSF Akademi Serbest Dalış Eğitim Merkezi İnce boğaz Sosyal Tesisleri açıklarında deniz ortasında kurulan platformlarda bugün yapılan CWT-sabit ağırlık müsabakası sonrası Kaş Cumhuriyet meydanında 1. Günün ödülleri sahiplerini buldu.

            TSSF Serbest Dalış Milli Takımımız da Masterlar 50-54 yaş kategorisinde Dünya Rekoru ile birlikte madalya Milli Takım Sporcumuz Birgül ERKEN den geldi. Milli Sporcumuz 60m derinliğe tek nefeste inerek hem Dünya Rekorunun hem de Altın Madalyanın sahibi olarak Milli Marşımıza gururla eşlik etmemizi sağladı. Bugünün müsabakalarında masterlar kategorisinde kırılan 5 ayrı rekor daha vardı.

            98 sporcunun katılım sağladığı 3 platformda 6 Dünya rekorunun kırıldığı 1. Gün müsabakaları bu kadar yüksek katılım olmasına rağmen sorunsuz şekilde yapılan ödül töreni ile sona erdi.

            04.Ekim Salı günü (yarın) yapılacak olan FIM – İp destekli sabit ağırlık kategorisi 99 sporcunun katılımı ile yapılacak ve yarın akşam yapılacak ödül töreni ile 2. Gün müsabakaları son bulacak.

            Müsabakaların sağlıklı şekilde ilerleyebilmesi için Federasyonumuzun tüm görevli, personel, paydaşlarına ve tüm bu emeklerin karşılığı olarak bayrağımızı göndere çektirmek için mücadele eden milli takımımıza teşekkür ediyoruz.

 

Hakkında TSSF ADMIN