Ata’ya saygı dalışı

    
ATA’YA SAYGI DALIŞI
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun katkılarıyla İstanbul Maltepe Belediyesi’nin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 77. ölüm yıldönümünde gerçekleştirdiği “Ata’ya Saygı Dalışı”nda,  Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu’nun 20 dalgıcı saat 09.05’te, “Atatürk’ün Gözleri” portresini ve Türk bayrağını denizin altından çıkardı.
Anma törenine Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç ve TSSF Başkan Yardımcısı Ali Rıza Çobanoğlu da katıldı. Ellerinde bayraklarla saygı zinciri oluşturan binlerce Maltepelinin tanıklık ettiği anma töreninde, ünlü İngiliz Ressam Ned Pamphilon’un eseri olan “Atatürk’ün Gözleri” portresi ve Türk bayrağının su yüzeyine çıkarılması alkışlarla karşılandı.
Medya mensuplarının büyük ilgi gösterdiği anma etkinliğinde, birçok meslek grubundan dalgıçların oluşturduğu Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu karaya çıkarak vatandaşlar ve öğrencilerle Atatürk’ün Gözleri pankartı eşliğinde fotoğraf çektirdi. Etkinlikleri Avusturalya’dan gelen 4 kişilik bir belgesel ekibi de görüntüledi.
TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU