AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU TEKRAR KAZANMAK İÇİN FİNALDEYİZ, RAKİBİMİZ FRANSA

AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU TEKRAR KAZANMAK İÇİN FİNALDEYİZ, RAKİBİMİZ FRANSA

16. CMAS Sualtı Hokeyi Büyükler Avrupa Şampiyonası yarı final maçında İngiltere’yi 3-2 yenen TSSF Sualtı Hokeyi Erkek Milli Takımı’mız bugün tekrar Avrupa Şampiyonu olmak için Fransa ile final maçına çıkacak.

İspanya’nın Castellon de la Plana şehrinde 30 Temmuz’da başlayan 16. CMAS Sualtı Hokeyi Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda erkekler mücadelesinde muhteşem maçlar çıkaran Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi Erkek Milli Takımı’mız, namağlup olarak finale çıktı. Güçlü rakibi İngiltere ile dün oynadığı yarı final maçından 3-2 galip ayrılan Millilerimiz, Türkiye’nin adını finale yazdırdı. Türkiye, son eleme maçında da İngiltere’yi 4-1’lik skorla yenmişti. 2017’de Avrupa Şampiyonu, 2019’da Dünya Üçüncüsü olan Erkek Milli Takımı’mız, 2017’deki şampiyonluk sevincini ülkemize tekrar yaşatmak için bugün Fransa ile final maçı oynayacak.

6 MAÇTA 24 GOL

İspanya’nın Castellon de la Plana şehrinde 30 Temmuz’da başlayan, erkekler ve kadınlar kategorisinde yapılan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Hokeyi Erkek Milli Takımı rakiplerine karşı üstün performans sergileyerek namağlup bir şekilde finale yükseldi. Finale kadar yaptığı 6 maçta kalesinde gördüğü 4 gole karşılık 24 gol atan Millilerimiz, yaptığı maçların dördünü kazanırken, ikisinde berabere kaldı.

FİNALE BÖYLE GELDİK

3 Ağustos’ta sona erecek Avrupa Şampiyonası’nın İlk eleme maçında TSSF Sualtı Hokeyi Erkek Milli Takımı’mız Portekiz’i 8-0 gibi büyük bir farkla mağlup etti. İkinci maçta Fransa ile 1-1 berabere kaldı. Ardından İtalya’yı 8-0 yendi, İspanya ile yaptığı zorlu mücadele 0-0 sonuçlandı. Son eleme maçında İngiltere’yi de 4-1’lik skorla geçti. Millilerimiz elde ettiği skorlarla direkt yarı finale çıktı. Türkiye’nin yarı finaldeki rakibi Portekiz’i yenen İngiltere oldu. Millilerimiz yarı finalde İngiltere’yi 3-2 yenerek ismini finale yazdırdı. Finaldeki rakibimiz ise Fransa. Final maçı bugün oynanacak.

ŞAMPİYONAYA KATILAN ÜLKELER

Avrupa Şampiyonası’nda erkeklerde Türkiye, Fransa, İtalya, Portekiz, İspanya ve İngiltere, kadınlarda Fransa, Türkiye, İspanya ve İngiltere mücadele ediyor.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN’DEN FİNAL TEMENNİSİ

İspanya’da Milli Takımı’mıza kafile başkanlığı yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Heyecanımız ve mutluluğumuz çok büyük. Sualtı hokeyinde ülkemiz bir dünya markası. Güçlü bir kadromuz var. Sporcularımıza bugün oynayacakları final maçında yürekten başarılar diliyorum” dedi.

SUALTI HOKEYİ MİLLİ TAKIM KADROMUZ

TSSF Sualtı Hokeyi Milli Takımı’mız kadınlarda Begüm Arıkan, Duygu Mert, İrem Arı, Deniz Akbıyık, Selin Arslan, Elif Başlı, Senem Yosuntaş, Burcu Akad, İrem Kökbaş, Kübra Beril Arıkan, İlke Karagöz ve İlayda Ceren Kutlu’dan, erkeklerde İsmail Sarıkaya, Fatih Çakar, Bilal Emin Kahraman, Mert Erol, Mert Doğan, Ahmet Efecan Ay, Hakan Kutlu, Fırat Karabul, Muhammed Taha Çevik, Volkan Ziya Aksu, Sina Demirtaş ve İbrahim Gençgil’den oluşuyor. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında ve Milli Takım Antrenörü Kadir Kırlıoğlu yöntemindeki Milli Takım kafilesinde antrenörler Hüseyin Emre Kazan ve Kerim Deniz Çeliköz de yer alıyor.

Hakkında