Avrupa Şampiyonu Olan Deniz Yıldızları Spor Kulübü’müzü Kutluyoruz

Avrupa Şampiyonu Olan Deniz Yıldızları Spor Kulübü’müzü Kutluyoruz

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, İspanya’da düzenlenen 18. Sualtı Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda erkeklerde namağlup Avrupa Şampiyonu olan Deniz Yıldızları Spor Kulübü (DYK)’nü tebrik ettiğini söyledi.

28-29 Nisan’da İspanya’nın Castellon şehrinde düzenlenen 18. Sualtı Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonası’na Türkiye’den Deniz Yıldızları Spor Kulübü, ODTÜ SAS, Anatolian Heat takımları katıldı. 11 ülkeden 18 erkek, 13 bayan takımın yarıştığı şampiyonanın erkekler kategorisi sıralama maçlarında ilk altıya giren DYK, bu grupta yaptığı 5 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik skorlarıyla namağlup bir şekilde toplam 13 puanla Sualtı Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonluk kupasını kaldırdı.

DYK’nın bu başarısının, uluslararası yarışmalarda sualtı hokeyi takımlarımızın gücünü bir kez daha ispatladığını belirten Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “DYK, gerçekten önemli bir uluslararası başarıya imza attı. Antrenör ve sporcularımızı ayrı ayrı kutluyor, bu güzel başarılarının devamını diliyorum. Bayrağımızı Avrupa’da birincilik kürsüsüne taşımasının, sualtı topluluğumuzda büyük bir sevinç yarattığını özellikle ifade etmek isterim. Bu ödül, bu yıl 19-28 Temmuz’da Kanada’da yapılacak Dünya Şampiyonası öncesinde Sualtı Hokeyi Milli Takımı’mıza da büyük bir motivasyon oldu. Şampiyonada mücadele eden ODTÜ SAS ve Anatolian Heat takımlarımızı da mücadelelerinden dolayı ayrıca kutluyorum” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında