BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ, ZIPKINLA BALIK AVI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ, ZIPKINLA BALIK AVI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

14-15 Haziran’da Bartın’ın Amasra ilçesi Tarlaağzı Limanı açıklarında yapılan TSSF 2019 Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Final Müsabakası’na 13 kulüpten 55 sporcu katıldı. Takımlar, 15 Haziran Cumartesi günü saat 5 saat boyunca en yüksek puanı getiren balıkları bulmak için daldılar. Aynı gün yapılan tartı ve puanlamanın ardından, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları tüpsüz tek nefeste yapılan zorlu dalışlarda yakaladıkları balıklarla en yüksek puanı alarak kulüplerini Türkiye Şampiyonu yaptı. Türkiye ikincisi Bodrum Su Sporları Kulübü olurken, üçüncülük İstanbul Boğaziçi Spor Kulübü’nün oldu.

Bireysel sıralamada Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Hakan Gencer 55 sporcu arasında şampiyonanın en başarılı sporcusu olurken, İstanbul Boğaziçi Spor Kulübü’nden Tufan Akbayrak ikinci, yine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Ozan Önen üçüncü oldu.

Takım ve bireysel sıralamada ilk üçe girenlerin madalyaları dün Amasra Kültür Park’ta yapılan kapanış ve ödül töreninde takdim edildi. TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Amasya Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol ve Amasya Belediyesi başta olmak üzere mülki ve idari amirlerin yoğun ilgi gösterdiği kapanış töreninde konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, şunları söyledi: “Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Final Müsabakası’nı, doğal güzellikleriyle insanı büyüleyen Amasra’da düzenlemekten çok mutluyuz. Bu şampiyonada Türkiye şampiyonu olan, dereceye kulüplerimizi yürekten kutluyorum. Her açıdan çok güzel bir şampiyonluk mücadelesine tanık olduk. Katılan kulüplerimize ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Öte yandan Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol’a gösterdiği ilgi ve konukseverliği için ayrıca teşekkür ederim. Burada organizasyonumuza destek olan tüm mülki ve idari amirlerin ortaya koydukları hassasiyeti sualtı topluluğu ailesi olarak unutmayacağız.”

Yarışma Sonuçları :

Hakkında