Başarılarla Taçlandıracağımız Yeni Dönem, Sualtı Topluluğumuza Ve Ülkemize Hayırlı Olsun

BAŞARILARLA TAÇLANDIRACAĞIMIZ YENİ DÖNEM, SUALTI TOPLULUĞUMUZA VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

Federasyonumuzun, kurumsal kimliğine yakışır bir şekilde çoğulcu, demokratik ve şeffaf ortamda gerçekleşen 4. Seçimli Olağan Genel Kurul’unun ardından sualtı topluluğumuz ve sualtı branşlarımız için yeni bir döneme girmenin mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz.

Genel Kurul’da diğer başkan adayının ve tüm delegelerin ortaya koyduğu profesyonel, samimi yaklaşımlarının, Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan’ın yakın ilgisinin, yeni dönemde gerçekleştireceğimiz faaliyetler ve hedeflediğimiz başarı çıtasına ulaşmamızda önemli bir motivasyon kaynağı olacağına inanıyoruz.

Sualtı topluluğumuzu temsil eden delegelerimizin 4. Seçimli Olağan Genel Kurul’da yaptığı seçimle bizlere yüklediği görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. Yeni yönetimimize verdiğiniz mesajın gereklerini; mevcut yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerimizde, uluslararası tarihi başarılarımızda sürekli kendimizi aşarak sualtı topluluğumuzu onurlandırarak yerine getireceğimizden hiç şüpheniz olmasın.

Yeni dönemdeki tarihi başarılarımızın ilkini, Genel Kurul’daki seçimden bir gün sonra tüm Türkiye olarak gururla yaşadığımızı belirtmek isterim. Norveç’te yapılan CMAS Açık Avrupa ve Avrupa Gençler Sualtı Şampiyonası’na ilk kez katılan Sualtı Ragbisi Erkek Genç Milli Takımı’mız Avrupa Şampiyonu olma başarısını gösterdi. Bu vesileyle antröner ve sporcularımızı yürekten tebrik ediyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden itibaren de sualtı topluluğumuzun mevcut sorunlarımıza çözüm getirecek, branşlarımızın gelişmesine katkıda bulunacak her türlü yapıcı fikir ve öneriyi hassasiyetle dikkate alacağız.

Kan bağıyla bağlı aile üyeleri gibi birbirine sımsıkı kenetlenen, takım ruhunun profesyonel yaklaşımından ve disiplininden ödün vermeyen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu için yeni dönem tüm üyelerimize ve ülkemize hayırlı olsun.

Doç. Dr. Şahin ÖZEN

TSSF Başkanı

Hakkında