BAŞKANIMIZ VE FEDERASYON HEYETİMİZ, DALIŞ MERKEZLERİ VE SPOR BRANŞLARIMIZ İÇİN ANKARA’DA BİR DİZİ İŞBİRLİĞİ VE NEZAKET ZİYARETLERİNDE BULUNDU

BAŞKANIMIZ VE FEDERASYON HEYETİMİZ, DALIŞ MERKEZLERİ VE SPOR BRANŞLARIMIZ İÇİN ANKARA’DA BİR DİZİ İŞBİRLİĞİ VE NEZAKET ZİYARETLERİNDE BULUNDU

Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, beraberinde Yönetim Kurulu Üyemiz Devrim Çobacıoğlu, Genel Sekreter Hakan Aktaç, Çanakkale İl Temsilcimiz Turgay Güleç’le birlikte dalış merkezleri, cankurtaranlık, zıpkınla balık avı, Rusya ile paletli yüzme ve serbest dalış konularında işbirliğinin geliştirilmesi ve Federasyon çalışmalarımız hakkında bilgi paylaşımı için Sahil Güvenlik Komutanlığı, bakanlıklar ve Rusya Federasyonu temsilcileri nezdinde son derece verimli geçen bir dizi işbirliği ve nezaket ziyaretlerinde bulundu.

7-8 Haziran’da Ankara’da gerçekleştirilen ziyaret maratonunda, ilk olarak Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Bülent Olcay makamında ziyaret edilerek, dalış merkezlerinin sorunları ve denetlenmesi, plajlarda cankurtaran bulundurulmasına yönelik denetimlerin arttırılması, yönetmeliklerdeki eksikliklerin tamamlanması ve karşılıklı işbirliğinin arttırılması konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ile Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay ile gerçekleştirilen görüşmelerde, zıpkınla balık avının yasal zemine oturtulması, kurallarının belirlenmesi ve sportif bir branş olarak yaygınlaştırılması konuları ele alındı.
Rusya Federasyonu’nun Türkiye Ticaret Mümessili Aydar Gaşigullin’i ziyaret eden Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen ve heyetimiz, paletli yüzme ve serbest dalış branşlarında Rus üniversiteleriyle yapılabilecek işbirliğinin yol haritası konusunu ele aldı.

Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen ve heyetimiz, ayrıca Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan’ı da makamında ziyaret ederek, Federasyonumuz ve faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Ziyaretlerin son derece olumlu geçtiğini ifade eden Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Bu ziyaretlerimizde sorunlarımızı, çözüm önerilerimizi ve işbirliği yaklaşımlarımızı yapıcı bir anlayışla ilgiyle karşılayan bütün yetkililere çok teşekkür ederiz. Yönetmeliklerdeki eksiklikler, denetimlerdeki aksaklıkların hızla giderilmesi için gerekli adımları atmaya devam ederek, spor dallarımızın uluslararası standartlarda sağlam temeller üzerinde yükselmesi için çalışıyoruz” dedi.

Hakkında