Başkanımız Side sualtı müzesi ve St. Didier batığı’na daldı

Başkanımız Side sualtı müzesi ve St. Didier batığı’na daldı,

Başkanımız, dalış turizminin önemine dikkat çekmek için Side Sualtı Müzesi’ne ve St. Didier Batığı’na dalışlar gerçekleştirdi.

Side Silver Diving Dalış Okulu’nun sahibi Ahmet Gülaydın’ın büyük emekleri ve Antalya Deniz Ticaret Odası’nın katkılarıyla hizmete açılan ve binlerce dalış meraklısının ziyaret ettiği Side Sualtı Müzesi’ne dalışının ardından, Pasifik Dalış Merkezi’nin Kurucusu Kadir Sağlam’ın rehberliğinde St. Didier Batığı’na dalan Başkanımız, dalış turizminin ülkemiz için önemine dair şunları söyledi:

“Dalış sporu turizmimizi canlandıracak bir potansiyele sahiptir. Dalış turizminin ne kadar önemli olduğunun canlı bir kanıtı Mısır’dır. Bu ülkenin dalış turisti sayısı 7 milyondur. Bu çok ciddi bir rakam. Ülkemiz dalış turizmi için önemli sualtı habitatı, tarihi batıkları ve birçok artılarıyla önemli bir konumdadır. Bu değerlerini yeterince ayağa kaldırabilirse ülkemizin turizmine ve ekonomisine ciddi bir katma değer sağlayacağına şüphem yoktur. Federasyon olarak dalış turizminin canlandırılması için daha fazla çaba sarf edeceğiz.”

Sualtı Topluluğu Üyelerine duyurulur.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu