Bilimsel Yüzme Spor Kulübü Ve Deniz Yıldızları, Sualtı Hokeyi’nde Birincilik Kupasınının Sahibi Oldular

sualti-hokeyi-tr-sampiyonasi-kupa-toreni

TSSF -Baskani Doc- Dr- sahin-ozen

Bilimsel Yüzme Spor Kulübü Ve Deniz Yıldızları, Sualtı Hokeyi’nde Birincilik Kupasının Sahibi Oldular

26-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenen müsabakalarda, bayanlarda İstanbul Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü Federasyon Kupası’nın sahibi olurken, erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun 2016 yılı faaliyet programında yer alan şampiyonluk müsabakalarında 20 erkek ve 9 bayan takımı madalya için kıyasıya mücadele ettiler. Anafartalar Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen ve 2 gün süren müsabakalar, 28 Ağustos Pazar günü yapılan kapanış ve ödül töreni ile sona erdi.

Bayanlar ve Erkekler kategorilerinde dereceye giren takımlar:

Bayanlar Kategorisi:

1-İstanbul Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü

2-Başkent Su Sporları Kulübü

3-İstanbul Orka Sualtı Sporları Kulübü

Erkekler Kategorisi:

1-Deniz Yıldızları Spor Kulübü

2-Başkent Su Sporları Kulübü

3-Olimpik Su Sporları Kulübü

DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “SUALTI HOKEYİNDE DÜNYA MARKASIYIZ”

Ödül töreninde konuşan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, şampiyon olan ve dereceye giren takımları başarısından dolayı kutlarken, katılan bütün takımlara verdikleri mücadelelerden dolayı teşekkür etti. Sualtı hokeyinde Türkiye’nin son dönemde dünya çapında elde ettiği başarılarla artık bir uluslararası marka olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Şahin Özen, genç sporcuların önümüzdeki yıllarda uluslararası yarışmalara damgasını vuracaklarına inancının tam olduğunu vurguladı.

Doç. Dr. Şahin Özen, başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, şampiyonluk organizasyonuna desteğini esirgemeyen Çanakkale’nin tüm resmi ve idari yetkililerine, Çanakkaleli sporseverlere teşekkür etti.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında