BİR VE İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMEN UYGULAMA/PRATİK SINAVLARI KAŞ’TA YAPILDI

BİR VE İKİ YILDIZ DALIŞ EĞİTMEN UYGULAMA/PRATİK SINAVLARI KAŞ’TA YAPILDI

Federasyonumuz, çeşitli branşlardaki eğitim ve sınav faaliyetlerine devam etmektedir. Etkinlik takvimimizde yer alan faaliyetlerden bir ve iki yıldız dalış eğitmen uygulama/pratik sınavları, 2-7 Ağustos tarihleri arasında 57 adayın katılımıyla yapıldı.

Bir ve iki yıldız dalış eğitmen adayları için Antalya Kaş’ta gerçekleştirilen uygulama/pratik sınavlarında adaylar, 2-3 Ağustos, 4-5 Ağustos ve 6-7 Ağustos’ta üç ayrı grup halinde sınava alındı. Federasyonumuzun tüp ve ağırlık desteği verdiği sınavlara 57 eğitmen adayı katıldı.

Antalya Kaş’taki uygulama/pratik sınav süreçlerine ilişkin açıklamada bulunan Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Şahin Özen, “Birçok branşımızda eğitmenlerimizin sayılarını arttırmak ve sahip olduğu donanımların standartlarını yükseltmek öncelikli hedeflerimizden biri. Ülkemizde donanımlı dalış branşında 278 merkezimiz eğitim faaliyeti ile yetkilendirildi. Federasyonumuz, bugüne kadar 240 bin dalıcı yetiştirdi. Kaş’taki sınavın önümüzdeki günlerde açıklanacak sonuçları ile dalıcı ailemiz biraz daha büyüyecek. Sınava katılan adaylarımıza, sınavda görev alan federasyon yetkililerimize ilgi ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkında