BODRUM, ZIPKINLA BALIK AVI KULÜPLERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

BODRUM, ZIPKINLA BALIK AVI KULÜPLERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), 2019 Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Müsabakası yarışlarının ilk ayağını 20 Nisan Cumartesi günü Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında gerçekleştirecek.

Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’dan 10 spor kulübünden 10 takımın katılacağı eleme müsabakası yarışlarının ilk ayağında en az 4 kişilik zıpkınla balık avı sporcularından oluşan takımlar, tek nefeste dalışlarla 5 saat mücadele edecek. Her botta sporcularla birlikte bir hakem bulunacak. En yüksek puanı getirecek balıklardan en fazla avlayabilmek için Bodrum’un mavi sularına dalacak sporculara sahil güvenlik tekneleri eşlik edecek. Bodrum İçmeler Mevkii açıkları ile Kara Ada arasında yapılacak yarışlarda botlar cumartesi sabah 08:00’da Holiday Resort Hotel İskelesi’nden denize açılacak. Sabah 09:00’da başlayacak mücadeleler 14:00’da sona erecek.

Yakalanan balıkların tartı işlemi, aynı gün saat 15:00’da Holiday Resort Hotel’de yapılacak. İlk eleme yarışlarında dereceye girenlere ödülleri Holiday Resort Hotel’de saat 16:00’da yapılacak törende takdim edilecek.

Yarışlar sonunda final yarışlarına gidecek takım sayısı, 10-12 Mayıs’ta Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu kulüplerinin katılacağı ikinci eleme müsabakası sonuçlarına göre belli olacak. Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Final Müsabakaları 14-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “HEDEFİMİZ ULUSLARARASI BAŞARILAR”

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, takımlara başarılar dilediğini ifade etti. Zıpkınla balık avında amaçlarının, diğer sualtı sporları branşlarında olduğu gibi uluslararası başarılar elde etmek olduğunu belirten Doç. Dr. Şahin Özen, “Sporcularımızın performans grafiği her yıl yükseliyor. Çok zor bir spor. Şans önemli bir faktör. Hepsine şimdiden bol şans ve başarı diliyorum” dedi.

Doç. Dr. Şahin Özen, organizasyona verdikleri destekten dolayı Spor Genel Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Limanı Başkanlığı, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Muğla Valiliği, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri, Spot Toto ve Central Rent A Car’a teşekkür ettiğini söyledi.

TSSF 2019 ZIPKINLA BALIK AVI KULÜPLERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ELEME YARIŞLARI ELEME MÜSABAKASI/BODRUM YARIŞMA PROGRAMI:

  • Yer: İçmeler Mevkii-Bodrum/Muğla
  • Tarih:  19-20 Nisan
  • Açılış töreni tarih ve saati: 19 Nisan Cuma saat 17:00- Atatürk büstünün yer aldığı Bodrum Belediyesi Meydanı
  • Yarış tarihi: 20 Nisan Cumartesi saat 09:00-14:00 (Yarış botları ve basın mensuplarının da kullanabileceği Komodor teknesi saat 08:00’da Bodrum Holiday Resort Hotel iskelesinden denize açılacak.)
  • Tartı işlemi: 20 Nisan Cumartesi saat 15:00- Bodrum Holiday Resort Hotel
  • Kapanış ve ödül töreni: 20 Nisan Cumartesi saat 16:00- Holiday Resort Hotel

Hakkında