BRONZ VE GÜMÜŞ CANKURTARAN EĞİTMEN EĞİTİMİ SINAVI MANİSA’DA YAPILDI

BRONZ VE GÜMÜŞ CANKURTARAN EĞİTMEN EĞİTİMİ SINAVI MANİSA’DA YAPILDI

Federasyonumuzun cankurtaran branşına yönelik faaliyetleri arasında yer alan Bronz ve Gümüş Cankurtaran Eğitmen Eğitimi sınavı yapıldı.

Altın Cankurtaran Eğitmeni Erhan Öztürk direktörlüğünde, Altın Cankurtaran Eğitmen Hayrettin Hayri Tokmakçı, Gümüş Cankurtaran eğitmen Yusuf Serdar Aldanmaz jüri üyeleri olarak hazır bulunduğu sınav süreci teorik, havuz ve deniz ortamı süreçlerini kapsadı.

10-11 Temmuz 2021 tarihlerinde Manisa’da gerçekleştirilen sınava 13 eğitmen adayı katıldı. Sınavı başarıyla geçen 1 eğitmen adayı Bronz Eğitmen sertifikasını almaya hak kazandı.

Sınavlarımıza gösterdikleri yardım ve katkılardan ötürü Manisa Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve tüm personeline, il temsilcimiz Hayrettin Hayri Tokmakçı’ya ve Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nın tesislerini açan Tugay Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak’a teşekkürlerimizi sunarız.

Kurs direktörü Erhan Öztürk, sınav organizasyonuna verdikleri destekten dolayı Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Şahin Özen’e, jüri üyeleri  Hayrettin Hayri Tokmakçı ve Yusuf Serdar Aldanmaz’a teşekkür ettiğini belirtti.

Yeni Bronz Cankurtaran Eğitmenimiz:

  1. Mustafa SALLAYICI

Hakkında