BRONZ VE GÜMÜŞ CANKURTARAN EĞİTMEN EĞİTİMİ SINAVI MANİSA’DA YAPILDI

BRONZ VE GÜMÜŞ CANKURTARAN EĞİTMEN EĞİTİMİ SINAVI MANİSA’DA YAPILDI

Federasyonumuzun cankurtaran branşına yönelik faaliyetleri arasında yer alan Bronz ve Gümüş Cankurtaran Eğitmen Eğitimi sınavı yapıldı.

Altın Cankurtaran Eğitmeni Bedri Sincar direktörlüğünde, Altın Cankurtaran Eğitmeni Adnan Büyük ve Federasyonumuzun Teknik Koordinatörü Serkan Tutgun’un gözlemciliğinde 23-24 Mart’ta Manisa’da gerçekleştirilen sınava 10 eğitmen adayı katıldı. Federasyonumuzun Manisa temsilcisi Hayrettin Hayri Tokmakçı va cankurtaran eğitmeni Metin Savaş’ın jüri üyeleri olarak hazır bulunduğu sınav süreci teorik, havuz ve deniz ortamı süreçlerini kapsadı. Sınavı başarıyla geçen 2 eğitmen adayı Gümüş Eğitmen sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Sınavlarımıza gösterdikleri yardım ve katkılardan ötürü Manisa Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve tüm personeline, İzmir İl Temsilcimiz Sayın Hüseyin SÖKMEN, Manisa İl Temsilcimiz Sayın Hayrettin Hayri TOKMAKÇI’ya teşekkür ederiz.

Kurs direktörü Bedri Sincar, sınav organizasyonuna verdikleri destekten dolayı Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen’e, jüri üyeleri Hayrettin Hayri Tokmakçı ve Metin Savaş’a teşekkür ettiğini belirtti.

Gümüş Cankurtaran Eğitmenler:

1- İbrahim Gürkan
2- Çoşkun Yağız Aydın

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Hakkında