CMAS 2. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’na Geri Sayım Başladı

Dünyanın En İyisi Olmak İçin Nefeslerini Kaş’ta Tutacaklar

CMAS 2. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’na Geri Sayım Başladı

Dünyanın en iyi serbest dalış sporcularının belirleneceği CMAS 2. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası için geri sayım başladı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun Antalya Kaş’ta 3-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceği CMAS 2. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’nda toplam 14 ülkeden 50 serbest dalış sporcusu madalya için yarışacak.

Cumhuriyet Meydanı’nda 3 Ekim Pazartesi öğleden sonra Kaş Belediye Başkanı, Kaş Kaymakamı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, TSSF Başkanı ve CMAS Başkanı’nın söz alacağı açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı, kortej yürüyüşü, halk oyunları ve havai fişek gösterileriyle devam edecek.

Erkeklerde 6, kadınlarda 3 milli sporcumuz yarışacak

Hidayet Koyu ve Küçük Çakıl dalış bölgelerinde sabit ağırlık mono palet, sabit ağırlık çift palet, sabit ağırlık paletsiz ve küp apnea disiplinlerinde yapılacak dalışlarda ülkemizi, Milli Takım Teknik Direktörü Levent Ucuzal, Milli Takım Antrenörü Orhan Ölçücüoğlu ve Milli Takım Antrenör Yardımcısı Özge Ergin Elalmış yönetimindeki 9 sporcudan oluşan Serbest Dalış Milli Takımı’mız temsil edecek. Milli Takım kafilemizde erkeklerde Emre Bozkurt Can,  Mehmet Arıkök, Hasan Cengiz Kaynar, Selahattin Akın, Kıvanç  Yücebaş ve Rüstem Derin, kadınlarda Şahika Ercümen, Derya Göçen ve Fatma Uruk şampiyonluk için nefeslerini tutacaklar.

Kaş Cumhuriyet Meydanı’na kurulacak ekrandan sualtı çekimleri canlı olarak aktarılacağı CMAS 2. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’nda düzenlenecek tekne turuyla sporcular tarihi batık şehir ve Likya tarihinin zengin mirasına tanıklık edecekler.

Türk ve yabancı hakemlerin görev alacağı, CMAS Başkanı Anna Arzhanova’nın da bizzat takip edeceği şampiyonanın 8 Ekim Cumartesi günü yapılacak son dalışlarının ardından kapanış töreni Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen: “Bu organizasyon Türkiye için gurur kaynağı”

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, “Böyle önemli bir organizasyonun ülkemizde yapılması, sualtı sporları topluluğu ve Türkiye adına gerçekten gurur verici. Son yıllarda serbest dalış, paletli yüzme, sualtı hokeyi başta olmak üzere birçok sualtı sporunda dünyada yankı bulan başarılara imza attık. Sualtı sporlarında artık uluslararası bir marka olduğumuzu düşünüyorum. Son derece yetenekli ve başarılı sporcularımız var. CMAS 2. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’na katılan ülke sporcularına ve teknik ekiplerine şimdiden başarılar diliyorum. Onları en güzel şekilde misafir etmek için hazırlıklarımızı tamamladık. Yarışmaların başlamasını heyecanla bekliyoruz.

Serbest Dalış Milli Takımı’mız çok değerli sporcularımızdan oluşuyor. Bu şampiyonlukta madalya için kendilerine olan inanç ve güvenimiz tam. Kalbimiz ve dualarımız, sualtında aldıkları her nefeste onlarla.

Şampiyonluk organizasyonumuzda desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza, Spor Genel Müdürlüğü’müze, Kaş Belediyesi’ne, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl/İlçe Müdürlükleri’ne, DESİSTEK Türkiye ve DİVEYE’a çok teşekkür ediyoruz.”

CMAS 2. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’na katılan ülkeler

1-TÜRKİYE

2-CEZAYİR

3-AVUSTURYA

4-ŞİLİ

5-ÇEK CUMHURİYETİ

6-DANİMARKA

7-HIRVATİSTAN

8-İSPANYA

9-EKVATOR

10-FRANSA

11-İTALYA

12-GÜNEY KORE

13-SLOVENYA

14-NORVEÇ

 

Hakkında