CMAS Başkanı Anna Arzhanova, Federasyonumuzu Ziyaret Etti

sdim3484

CMAS Başkanı Anna Arzhanova, Federasyonumuzu Ziyaret Etti

Dünya Sualtı Aktiviteleri Federasyonu (CMAS) Başkanı Sayın Anna Arzhanova, son dönemde birçok sualtı spor branşında Dünya ve Avrupa şampiyonluklarına imza atarak tarihi başarılar kazanan Federasyonumuza, CMAS çatısı altında gelecek dönem projelerini görüşmek için özel bir ziyarette bulundu.

Türkiye’ye ilk kez Ekim 2016’da Antalya Kaş’a CMAS Yönetim Kurulu Üyeleri ile gelen, sualtı sporlarında ülkemizin elde ettiği başarıları ve uluslararası yarışma organizasyonlarındaki tecrübesini takdirle karşılayan CMAS Başkanı Anna Arzhanova’yı, Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen makamında ağırladı.

Federasyonumuzda yapılan, Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen ile birlikte paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Özgür Alemdar, Antrenör Eğitim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan Gülmez, Paletli Yüzme Antrenörleri Kamil Esen ve Reşit Çevir’in de katıldığı toplantıda CMAS Başkanı Anna Arzhanova, Türk takımlarının ve sporcuların sualtı branşlarında son yıllarda yükselen grafiğini heyecanla takip ettiklerini ifade etti. Federasyonumuzun ev sahipliği yaptığı uluslararası organizasyonlardaki başarısına ve tecrübesine bir kez daha vurgu yapan Arzhanova, “Önümüzdeki dönemde Federasyonunuz ile daha fazla ortak faaliyet gerçekleştirmek, yeni projeler üretmek arzusundayız” dedi.

CMAS Başkanı Azhanova’yı kısa bir zaman diliminde ülkemizde ikinci kez ağırlamaktan gurur ve mutluluk duyduğunu belirten Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Son yıllarda uluslararası alanda elde ettiğimiz madalyalar sualtı spor branşlarına doğru yatırımlar yaptığımızın göstergesi. Bu başarılı çıkışımızın, CMAS Başkanı Anna Arzhanova tarafından yakından ve takdirle takip edilmesi bizleri gerçekten çok mutlu etti, gururlandırdı. CMAS’ın ilgisinin ilk müjdesini Ekim 2016’da Antalya Kaş’ta yapılan CMAS Yönetim Kurulu kararlarıyla almıştık. CMAS, 2017’de CMAS Paletli Yüzme Kulüplerarası Dünya Kupası Altın Finali’nin, CMAS Serbest Dalış Avrupa Şampiyonası’nın ve Uluslararası Serbest Dalış Şampiyonası’nın ve 2018 Paletli Yüzme Dünya Gençler Şampiyonası’nın ülkemizde yapılmasını kararlaştırmıştı” diye konuştu.

CMAS Başkanı Anna Arzhanova’nın ziyaretinde, gelecek dönemde CMAS çatısı altında gerçekleştirilebilecek ortak yeni projeleri ve işbirliğinin artarak sürmesi konularını ele aldıklarını ifade eden Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen,  “Sayın Azhanova’nın nezaket dolu bu ziyareti, sualtı spor branşlarımıza ve ülkemize olan yakın ilgisi için kendisine Federasyonumuzun Yönetim Kurulu Üyeleri, sualtı topluluğumuzun üyeleri ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Ziyareti boyunca kendisine eşlik etmekten mutluluk duyacağız” dedi.

CMAS Başkanı Anna Arzhanova, 2 gün sürecek İstanbul programında şehrin tarihi ve turistik mekânlarını da Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen eşliğinde ziyaret edecek.

Sualtı Topluluğu Üyelerimize Duyurulur.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

sdim3503

 

Hakkında