CMAS PALETLİ YÜZME DÜNYA KUPASI ALTIN FİNAL YARIŞLARI ANTALYA’DA BAŞLIYOR

CMAS PALETLİ YÜZME DÜNYA KUPASI ALTIN FİNAL YARIŞLARI ANTALYA’DA BAŞLIYOR

Yarışma Programı : 2017-cmas-paletli-yuzme-dunya-kupasi-altin-final-yarislari-programi

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Paletli Yüzme Dünya Kupası Altın Final yarışları, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 22-24 Eylül tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek.

Antalya Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılacak Dünya Kupası mücadelelerinde Türkiye dahil 16 ülkeden 142 erkek 131 kadın sporcu olmak üzere toplam 273 sporcu yarışacak. Paletli Yüzme Milli Takımı’mız 7 erkek ve 6 kadın sporcudan oluşuyor. Bu yıl Ağustos ayında Rusya’da yapılan 2017 Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda altın ve gümüş madalyalara imza atan milli sporcularımız Ayşe Ceren Yeşilbaş ve Muhammed Emin Bay da bu kez Dünya Kupası için palet vuracaklar. Madalya mücadeleleri suüstü, dip, tüp, çift palet ve açık su disiplinlerinde yapılacak.

Gençler ve büyükler kategorilerinde 50 metre ile 800 metre arasında farklı etaplarda, 4×100 metrede ve 4 bin metre açık su yarışlarında (Grand Park Lara Hotel sahili) nefes kesen mücadeleler yaşanacak.

22 Eylül Cuma günü kadınlar ve erkeklerde 20 yarış, 23 Eylül Cumartesi 24 yarış ve 24 Eylül Pazar günü 4 bin metre açık su yarışlarında dünyanın en hızlı yüzücüleri madalyalarına kavuşacaklar.

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN: “DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA DÜNYA KUPASINI EKLEYECEĞİZ”

Sualtı sporlarının farklı branşlarında son bir yılda Avrupa ve Dünya Şampiyonluklarına imza atan bir Türkiye’nin paletli yüzmede kazandığı dünya şampiyonluğuna dünya kupasını da eklemek için geri sayımın başladığını belirten Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Gerçekten çok heyecanlıyız. Son dönemde ülkemiz, sualtı spor branşları uluslararası organizasyonlarına daha çok ev sahipliği yapmaya başladı. Bu bağlamda bizlere duyduğu güven için CMAS Başkanı Sayın Anna Arzhanova’ya teşekkür etmek istiyorum. Saat gibi işleyen son derece başarılı organizasyonlara federasyon olarak imza atıyoruz. Paletli Yüzme Dünya Kupası Altın Final yarışmalarını da inşallah başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bu noktada Antalya Muratpaşa Belediyesi, Muratpaşa Kaymakamlığı, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Spor Genel Müdürlüğü’müzün desteği ve işbirliği, organizasyonumuzun başarılı geçmesindeki ana faktörlerdir” diye konuştu.

“MİLLİLER İYİ HAZIRLANDILAR”

Paletli Yüzme Türk Milli Takım sporcularının Dünya Kupası finalleri için iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini vurgulayan Doç. Dr. Şahin Özen, “Milli sporcularımızın kupa mücadelelerine damga vuracağına inancım tam. Onlarla federasyon olarak, Türkiye olarak gurur duyuyoruz. Her sporcumuza şimdiden tüm kalbimle başarılar diliyorum” dedi.

CMAS Paletli Yüzme Dünya Kupası Altın Final yarışmaları programı:

Açılış tarihi, saat ve yeri: 22 Eylül Cuma 09.00-09.30’da Süleyman Erol Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek.

  • İlk gün yarışları: 22 Eylül Cuma, yarışlar 09.30’da başlayıp 18.00’da sona erecek. İlk gün madalyaları yüzülen her etabın ardından törenle takdim edilecek.
  • İkinci gün yarışları: 23 Eylül Cumartesi, yarışlar 09.30’da başlayıp 17.30’de sona erecek. İlk gün madalyaları yüzülen her etabın ardından törenle takdim edilecek.
  • Üçüncü gün yarışları: 24 Eylül Pazar, 4 bin metre açık su yarışları Grand Park Lara Hotel sahilinde bayanlar ve erkeklerde 09.00’da başlayıp 12.15’te sona erecek. Bu disiplindeki madalya töreni 12.15-13.00 arasında Grand Park Lara Hotel’de gerçekleştirilecek.

Kapanış töreni: 23 Eylül Cumartesi saat 18.00-19.00 arası kupa töreni ve kapanış seremonisi gerçekleştirilecek.

Kapanış galası: 24 Eylül Pazar saat 20.00. Grand Park Lara Hotel

Hakkında