CMAS SUALTI RAGBİSİ GENÇLER AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE HAVUZ ÖN PROTOKOLÜ İMZALANDI

CMAS SUALTI RAGBİSİ GENÇLER AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE HAVUZ ÖN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Federasyonumuz, 2021 yılında ev sahipliği yapacağı CMAS Sualtı Ragbisi Açık Avrupa Gençler Şampiyonası (U18-U24)’nın gerçekleştirileceği havuzla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ön protokol imzaladı.

2020’de İzmir’de  yapılacak olan ancak Covid 19 salgını nedeniyle ertelenen CMAS Sualtı Ragbisi Açık Avrupa Gençler Şampiyonası (U18-U24), 7-12 Eylül 2021 yılında federasyonumuzun ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleştirilecek. Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, şampiyonluk maçlarının yapılacağı havuz tesisi ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Daire Başkanı Hakan Orhun Bilge’yi ziyaret etti. 18 Aralık’ta gerçekleşen görüşmede İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni açılacak havuzun Avrupa Şampiyonluğu maçlarına tahsis edilmesi yönünde ön protokol imzalandı.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, CMAS Sualtı Ragbisi Açık Avrupa Şampiyonası (U18-U24)’na ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını şimdiden yaşadıklarına, bunun çok önemli bir uluslararası organizasyon olduğuna dikkat çekerek, “Umuyoruz ki, o tarihe kadar pandeminin etkisi de azalacak. Şampiyonaya yoğun bir katılım bekliyoruz. Şimdiden hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu anlamda havuz desteği sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, Gençlik Spor Daire Başkanı Hakan Orhun Bilge’ye, çok teşekkür ediyoruz. 2021’de başka branşlarımızda da ülkemiz uluslararası şampiyonluklara ev sahipliği yapacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın ve yerel yönetimlerin destekleriyle yapacağımız yarışmaları ve şampiyonlukları, madalyaları alacağımız günleri iple çekiyoruz” dedi.

Sualtı topluluğu üyelerimize ve kamuoyunu duyurulur.

Hakkında