DALIŞ MERKEZLERİMİZİN, EĞİTMENLERİMİZİN DİKKATİNE : Doğu Akdeniz Mağaraları Projesi

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) tarafından deniz mağaralarımız (kovuklarımız) için bir anket çalışması yürütülmektedir. Anket duyurusu ve link aşağıdaki duyuruda yer almaktadır. Dalış merkezlerimizi ve eğitmenlerimizi bu bilimsel çalışmaya destek olmaya davet ediyoruz.

Not: Bilindiği gibi dalış sistemimizde bu tip oluşumların “giriş ışığının tamamen kaybolanlarını” mağara, “giriş ışığının kaybolmayanlarını”  kovuk olarak sınıflandırmaktayız. Ankette hepsi mağara olarak adlandırılmıştır. Yanıtlarınızda bunlara kovuk veya mağara olarak not düşebilirsiniz.

TÜDAV DUYURUSU:

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı olarak, Doğu Akdeniz Mağaraları projesi kapsamında bir anket çalışması yapmaktayız. Amacımız, az bilinen ve korunması gereken mağara habitatları hakkında bilgi toplamak ve hassas ve ender türlerin bulunduğu bu alanların korunması için bilimsel bir alt yapı oluşturmaktır. Bu konudaki yardım ve önerileriniz bizim için önem taşımaktadır. Aşağıdaki linkte bulunan formu doldurarak projemize katkıda bulunabilirsiniz.

http://bit.ly/magara_anket

Teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı

 

Hakkında TSSF ADMIN