DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN, SUALTI SPORLARINA YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

foto-2

TSSF BAŞKANI DOÇ. DR. ÖZEN: “YENİ DÖNEMDE TARİHİ BAŞARILARIMIZA YENİLERİNİ EKLEYECEĞİZ”

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) seçimlerinde başkanlık için aday olan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen,  126 oyun 84’ünü alarak tekrar TSSF Başkanlığı’na seçildi.

Bugün Ankara Çankaya’daki Hotel İçkale’de yapılan, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve TSSF’nin eski başkanlarının da katıldığı TSSF 4. Seçimli Olağan Genel Kurul’da sualtı topluluğunun delegeleri, başkan adayları Doç. Dr. Şahin Özen ve Sinan Böyükparmaksız için oy kullandılar.

2 saat süren oy verme işleminin ardından, halen TSSF Başkanlığı görevini yürüten Doç. Dr. Şahin Özen, delegelerin kullandığı 1’i geçersiz olan 126 oyun 84’ünü alarak yeniden TSSF Başkanlığı’na seçildi. Diğer başkan adayı Sinan Böyükparmaksız ise 41 oy aldı.

ÖZEN: “GELECEĞİMİZİ YENİ TARİHİ BAŞARILARLA İNŞA EDECEĞİZ”

Yeni Yönetim Kurulu, Denetleme ve Disiplin kurulu asil ve yedek üyelerinin de belirlendiği TSSF seçimi sonrasında konuşan Doç. Dr. Şahin Özen, “Seçim sonuçlarının federasyonumuza hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Sualtı topluluğumuzun saygıdeğer delegelerinin şahsımı bir kez daha federasyon başkanlığına layık görmesinden duyduğum onuru ve mutluluğu özellikle belirtmek istiyorum. Başkanlık için demokratik bir seçim ortamında şahsıma, yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerime oy veren ve vermeyen bütün delegelere şükranlarımı sunarım.” dedi.

Demokratik bir ortamda geçen seçimin sonunda başkan adayı Sinan Böyükparmaksız’la birlik ve beraberlik mesajı veren Doç. Dr. Şahin Özen, “Federasyon tarihimizin Başkanlığın aynı zamanda fedakârlık ve çok ciddi bir sorumluluk makamı olduğunun bilincinde olarak, federasyonumuzun her birimi ve her delegesiyle istişare halinde sorunlarımızı çözmek, projelerimizi gerçekleştirmek, geleceğimize damga vuracak yeni başarılara imza atmak için çalışacağıma bütün samimiyet ve dürüstlüğümle huzurunuzda söz veriyorum. Federasyonumuzu başarılarla taçlandıracağımız yeni dönem hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.

DOÇ. DR. ÖZEN’İN, “SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI” İÇİN YENİ DÖNEM PROJELERİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, gençlik hizmetleri ve spor il/ilçe müdürlüklerinin desteğinde spor kulüpleri ve merkezleri, federasyon il temsilcilikleri, TSSF Yönetim Kurulu Üyeleri ve idari personelinin disiplinli ve fedakâr çalışmalarını, başarılı sporcu ve milli takımların, kulüplerin aldıkları uluslararası madalyalarla taçlandırdıklarını belirten Doç. Dr. Özen, “Son 1 yılda paletli yüzmede dünya şampiyonluğu, sualtı hokeyinde erkek milli takımı olarak dünya ikinciliği başarılarını elde ettik. İki önemli uluslararası müsabakaya ev sahipliği yaptık” dedi.

Doç. Dr. Özen, yeni dönemde “sürdürülebilir başarı için” sualtı topluluğunun bir aile ve takım ruhuyla gerçekleştirecekleri faaliyet ve projelerini şöyle anlattı:

“Ülkemizde gerçekleştirdiğimiz uluslararası müsabakalardaki başarılı organizasyonumuz nedeniyle CMAS, 2017 yılında CMAS Paletli Yüzme Kulüplerarası Dünya Kupası Altın Finali’ni, CMAS Serbest Dalış Avrupa Şampiyonası’nı ve Uluslararası Serbest Dalış Şampiyonası’nı, 2018 Paletli Yüzme Dünya Gençler Şampiyonası’nın ülkemizde yapılmasına karar verdi.

Yeni dönemde nitelikli antrenör, sporcu, eğitmen dalıcı ve cankurtaran sayısını arttıracağız.

Bütçe olanaklarımız ölçüsünde kulüplerimize ve merkezlerimize gerekli yardımlarda bulunmaya devam edeceğiz.

Sualtı topluluğumuzun her kesimiyle kurduğumuz çözüme odaklı iletişim ağımızı çalıştay ve seminerlerle güçlendireceğiz.

CMAS ile işbirliği içerisinde dalış ve sportif branşlarda ortak eğitim projeleri başlatacağız.

ILS ile işbirliği kapsamında yapılacak seminerlerle eğitmen ve cankurtaranlarımızın donanımını, niteliğini yükselteceğiz.

Üniversiteler ve eğitim kurumlarıyla mevcut işbirliği yelpazemizi daha geniş ve nitelikli bir çerçevede sürdüreceğiz.

Eğitim materyallerimizi güncelleyerek geliştireceğiz.”

Hakkında TSSF ADMIN