MİLLİ SPORCUMUZ CEREN YEŞİLBAŞ DÜNYA İKİNCİSİ OLDU

Rusya Tomsk’ta gerçekleştirilen 2017 Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nın ilk gününde Milli Sporcumuz Ayşe Ceren Yeşilbaş 400 metre su üstünde Dünya İkincisi olmayı başardı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığındaki Paletli Yüzme Genç Milli Takım kafilesinde madalya beklenen sporcularımızdan Ayşe Ceren Yeşilbaş, bayanlar su üstü 400 metrede 8 finalist arasında muhteşem bir performans ortaya koyarak, Dünya İkinciliği kürsüsünde bayrağımızı dalgalandırdı.

400 metrede Dünya Şampiyonu 03.18.73 dakikalık derecesiyle Rusya’da Elena Lopatina olurken, Milli sporcumuz Ayşe Ceren Yeşilbaş 03.19 dakikalık derecesiyle Dünya İkincisi oldu. Genç Milli Sporcumuz, saliseler farkıyla şampiyonluğu kaçırdı. Bu etabı Almanya’dan Johanna Schikora, 03.20.27 dakikada tamamlayarak Dünya Üçüncüsü oldu.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Özen: “Muhteşem bir başlangıç yaptık”

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Ayşe Ceren Yeşilbaş’ın bu başarısı bizlere inanılmaz bir heyecanı ve gururu yaşattı. Milli Takım kafilemizdeki her sporcumuz madalya kürsülerini ve finalleri hak edecek kapasitede. Şampiyonanın ilk gününde böyle güzel bir başarı diğer sporcularımız için de muhteşem bir motivasyon ve başlangıç oldu. Ayşe Ceren Yeşilbaş’ı ve Milli Takım antrenörlerimizi yürekten kutluyorum. Ülkemize yeni madalyaların müjdesini vereceğime inanıyorum” dedi.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen başkanlığında ve Antrenörler Özgür Alemdar, Ali Göz, Alper Erkmen ve Kamil Esen antrenörlüğündeki Paletli Yüzme Genç Milli Takımı’mız 8 erkek ve 8 bayan sporcudan oluşuyor.

BAKANIMIZ OSMAN AŞKIN BAK, DÜNYA İKİNCİSİ AYŞE CEREN YEŞİLBAŞ’I KUTLADI

Rusya’da düzenlenen 2017 Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda Milli Sporcumuz Ayşe Ceren Yeşilbaş 400 metre su üstünde Dünya ikincisi oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yayımladığı mesajla gümüş madalya kazanan Ayşe Ceren Yeşilbaş’ı tebrik etti.

http://gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/1/97440/bakan-osman-askin-bak-dunya-ikincisi-ayse-ceren-yesilbasi-kutladi.aspx

 

http://www.sabah.com.tr/spor/tum-sporlar/2017/08/02/ayse-ceren-yesilbas-rusyada-dunya-ikincisi-oldu

Hakkında