DÜNYA ŞAMPİYONASI YARI FİNALİNDE YENİ ZELANDA’YA YENİLDİK, ÜÇÜNCÜLÜK İÇİN RAKİBİMİZ İNGİLTERE

DÜNYA ŞAMPİYONASI YARI FİNALİNDE YENİ ZELANDA’YA YENİLDİK, ÜÇÜNCÜLÜK İÇİN RAKİBİMİZ İNGİLTERE

Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası yarı final maçında Yeni Zelanda’ya 3-1 yenildik. Kanada’da Türkiye saati ile dün gece saat 11.40’ta yapılan maçta TSSF Sualtı Hokeyi A Milli Takımı’mız Yeni Zelanda ile yarı final maçına çıktı. Şampiyonluğa giden yolda heyecanın dorukta yaşandığı maçta Millilerimiz havuzdan 3-1 mağlubiyetle çıktı. Milli Takımımız bugün üçüncülük için İngiltere ile oynayacak.

14 ülkenin katıldığı CMAS 20. Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası’nda Yeni Zelanda mağlubiyetiyle şampiyonluk iddiasına maalesef veda eden Milli Takımımız, bugün dünya üçüncülüğü için İngiltere ile karşılaşacak. Finalde ise şampiyonluk için İngiltere’yi 3-2 yenen Fransa ile Yeni Zelanda karşılaşacak.

Millilerimiz grup maçlarında tek mağlubiyetini İngiltere’ye karşı 3-2’lik skorla almıştı. Millilerimiz, çeyrek finalde Avustralya’yı elemişti. Bu galibiyet Avustralya’ya karşı tarihimizde aldığımız ilk galibiyet oldu. Avustralya ise ilk kez bir dünya şampiyonluğunda çeyrek finalde elenerek şampiyonaya veda etti.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Yarı finale kadar çok güzel skorlar elde ettik. Gerçekten disiplinli ve güçlüyüz. Çok iyi hazırlandık. Ancak Yeni Zelanda mağlubiyeti tam bir şanssızlık oldu. Bugün İngiltere ile üçüncülük maçına çıkıyoruz. İngiltere güçlü bir rakip ama bu maçı alıp Dünya Şampiyonası’ndan mutlaka madalya döneceğiz” dedi.

Youtube canlı yayın linki: 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLiNacqPSt_DtqiQtvtnPuc-VrRmSXtCiX

 

 

 

Hakkında